facebook

ВІЛ-інфекція еволюціонує до більшої заразності, – вчені

Що більше заразних вірусних частинок накопичуються у більшій кількості крові та зустрічаються у більшої кількості пацієнтів, то швидше ВІЛ еволюціонує до заразності.

Пише - джерело.

Американські біологи, проаналізували дані Національної системи спостереження за ВІЛ США та виявили, що хвороба еволюціонує до більшої заразності. Найбільше можуть розмножуватися ті віруси, які накопичилися у крові в більшій кількості.

Про це йдеться у виданні “Nature Communications”.

Зазначається, що біологи дослідили результати 41 409 ВІЛ-позитивних людей. У пацієнтів вимірювали кількість вірусу у крові до початку  їхнього лікування.

Щоб оцінити успішність поширення вірусів, дослідники виділяли  конкретні генетичні групи людей (кластери), які заражені такими ж або схожими вірусами. Чим більше розмір цих кластерів, тим успішніший конкретний вірус.

“Ми також спостерігаємо одночасне збільшення вірусного навантаження при діагностиці за останнє десятиліття. Ця еволюційна траєкторія може бути уповільнена стратегіями профілактики, що надають пріоритет до швидкого зростання кластерів передачі”, – стверджують вчені.

Читайте також:  Центр громадського здоров’я перевіряє три зразки з Прикарпаття на COVID-19

Науковці виявили, що у тих людей, які входять до групи з однаковими вірусами, концентрація зараження в крові вище, ніж у пацієнтів, які не входять до груп (кластерів).

Зокрема, вдалося перевірити, як кількість вірусних частинок в крові під час виявлення діагнозу діагнозу змінювався впродовж десяти років.

За висновками американських біологів, у  2007 році на початковій стадії ВІЛ-інфекції у пацієнтів знаходили близько 13020 вірусних частинок на  один мілілітр крові, а в 2016 році — уже близько 22100 частинок.

Таким чином вчені зробили висновок, що більш заразні вірусні частинки накопичуються у більшій кількості крові та зустрічаються у більшої кількості пацієнтів, а отже, ВІЛ еволюціонує до більшої заразності.

Нагадаємо, 1 грудня у різних куточках планети відзначили День боротьби зі СНІДом.

Як зазначається, цю дату було обрано з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн прозвучав заклик соціальної терпимості та обміну інформацією щодо ВІЛ та СНІД.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: