facebook

Шум і тріски: у Ямниці прорвало греблю, досі залишається затопленими 89 будівель

Вночі в селі Ямниця внаслідок підняття рівня води в річці Павельче затопило близько 300 дворогосподарств з житловими будинками (висота рівня води в будівлях від 20 до 100 см.)

Пише - джерело.

Керівництво області та усі структурні підрозділи виїхали до Ямниці, щоб оцінити ситуацію та напрацювати план дій, адже найближчі дні синоптики обіцяють опади знову.

Мешканці села говорять, що був потужний порив води.

“Шум і тріск, такий страшний був звук, що ми не знали що робиться. Вода моментом добралась до мого будинку. Ми чекаємо якоїсь допомоги, надіємося що про нас не забудуть, як у 2008 році”,- каже мешканка села.

Зараз в селі досі стоїть на подвір’ях, городах, подекуди досягла до середини будинків.

За словами першого заступника начальника Управління ДСНС України в Івано-Франківській області Ігоря Оксентюка, відбулося переливання річки в 4 місцях. В першій годині ночі, голова ОТГ викликав підрозділи рятувальної служби. Вода була в будівлях, виселено 4 людей. Більшість покинули своє помешкання. З 4 години ночі рівень води став падати, станом на 6 ранку було підтоплено 126 домогосподарств. Зараз підтоплено 89 будинків.

Читайте також:  У Ямниці пасажирський автобус зім’яв “Мазду” (ВІДЕО)

Працювали служби поліції, було відключено електроживлення від села.

“У нас вже третій раз підтоплення. Це сьогодні найбільше. Стався перелив дамби, є підоплення городів і значні підтоплення будівель. Станом на сьогодні жителі забезпечені всім необхідним. Надається допомога потребуючим”- каже голова ОТГ Ямниці Роман Крутий.

“На сьогодні ми розуміємо проблему, територіальна громада буде приймати заяви по завданих збитках. Ми визначаємо дві проблеми відшкодування збитків завданих людям, і  не спокійна погода. Ми будемо працювати з обласною радою з фондом природного середовища і маючи вже площу та суму на яку були завдані збитки будемо розглядати питання. Ми найближчим часом приймемо позачергові заходи”,- додав голова ІФ ОДА Олег Гончарук.

Відтак відбулася нарада із надзвичайних ситуацій.

За словами Олега Гончарука, по області є загрози підтоплень в селах Підлісся, Борщів, Березівка – на цих трьох об’єктах інтенсивно йде робота. Туди завозять великогабаритний камінь.

Як зазначає Гончарук, перший заступник Марія Савка складає чіткі графіки робіт, щоб не повторилось ситуація, як у Ямниці.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також:


Залишити відгук