facebook

Ось це життя буде: яку пенсію призначать за маленького стажу

Українцям повідомили, яку пенсію призначать за маленького стажу

Пише - джерело.

Чоловіки та жінки з достатньою кількістю страхового стажу можуть вийти на заслужений відпочинок у 60 років. Якщо стажу не вистачає, тоді в законі України передбачено пізніший вихід на пенсію. Яку пенсію призначать за браку стажу, повідомляє informator.ua.

Тим, хто набрав мало страхового стажу, призначають соціальну пенсію. Це грошова підтримка, яка щомісяця виплачується із державного бюджету непрацездатним чи обмежено працездатним громадянам.

Вони не повинні мати джерела доходу та достатньої кількості страхового стажу. Українцям нагадали, що в країні законодавством започатковано три види соціальних виплат:

За віком — особам, які досягли пенсійного віку та накопичили достатню кількість страхового стажу.
За станом здоров’я призначається особам з інвалідністю 1 та 2 групи, зокрема і дітям з інвалідністю. Також до цієї категорії належать і особи з інвалідністю 3 групи, які не мають трудового стажу.
За втратою годувальника — виплачується неповнолітнім громадянам віком до 18 років та студентам очних відділень вишів до 23 років, якщо вони залишилися без одного чи обох батьків.
Вказується, що соціальну пенсію можуть отримувати не лише громадяни України, а й іноземці, а також особи без громадянства, які переїхали до України на постійне місце проживання.

Читайте також:  Індексація не для всіх: у 2024 році багато пенсіонерів залишаться без надбавки – у чому причина

Якщо людина має страховий стаж, але менш як 15 років, тоді соціальна пенсія може бути призначена у вигляді мінімального розміру і в 65 років.

Якщо людина працювала неофіційно і не накопичила офіційного страхового стажу взагалі, держава їй призначить державну допомогу тим особам, які не мають права на пенсію.

Цей розмір прив’язаний як і соціальна пенсія до розміру прожиткового мінімуму. Наприклад, у поточному році йдеться про суму 2100 грн.

За такою виплатою потрібно звертатися не до Пенсійного фонду, а до органу соціального захисту населення за місцем прописки чи фактичного проживання.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: