facebook

Чат-бот «Медсестра Іванка» розкаже, на що витрачають гроші лікарні Прикарпаття

Чат-бот інформує про тендери і кількість витрачених бюджетних коштів, виділених на боротьбу з COVID-19.

Пише - джерело.

Відтепер перевірити, які медичні засоби закупило будь-яке місто чи село Івано-Франківщини, можна через чат-бот “Медсестра Іванка”. Його запустила громадська організація «Антикорупційний штаб». Мета чат-боту – допомагати українцям виявляти корупцію в медичних закладах.

“ЩОДНЯ ЛІКАРНІ ВИТРАЧАЮТЬ МІЛЬЙОНИ ГРИВЕНЬ НА МЕДИЧНІ ТОВАРИ І ПОСЛУГИ ДЛЯ БОРОТЬБИ З COVID-19. ЧАСТО ЦІ КОШТИ ВИТРАЧАЮТЬСЯ НЕЕФЕКТИВНО, АБО Ж ХВОРІ НЕ ОТРИМУЮТЬ БЕЗКОШТОВНОГО ЛІКУВАННЯ, ЗА ЯКЕ ДЕРЖАВА ВЖЕ ЗАПЛАТИЛА. ТОМУ ЯКЩО ЛІКАРІ СТВЕРДЖУЮТЬ, ЩО В МЕДЗАКЛАДІ НЕМАЄ НЕОБХІДНИХ ЛІКІВ ЧИ МАСОК, –– КОЖЕН МОЖЕ ПЕРЕВІРИТИ ЦЮ ІНФОРМАЦІЮ ЧЕРЕЗ ЧАТ-БОТ І ПОСКАРЖИТИСЯ НА КОРУПЦІЮ”, – КАЖЕ ВИКОНАВЧИЙ ДИРЕКТОР ГО “АНТИКОРУПЦІЙНИЙ ШТАБ” СЕРГІЙ МИТКАЛИК.

Так, найбільше витратив Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф –– 56 млн грн. Найдорожчою ж закупівлею виявилися 19 реанімобілів типу В за 19,6 млн грн. Всього на боротьбу з COVID-19 область витратила 360 млн грн (дані Prozorro).

Читайте також:  За минулий рік франківські комунальники зекономили більше ніж 19 мільйонів гривень

«Медсестра Іванка» дає змогу:

  • підписатися на будь-яку лікарню та отримувати оновлення щодо її закупівель;
  • залишити скаргу або повідомлення про корупцію в медичному закладі;
  • переглянути статистику захворюваності у будь-якому куточку України;
  • дізнатися про товари, які закуповують лікарні України, та їхні ціни;
  • ознайомитися з іншими діджитал-сервісами ГО “Антикорупційний штаб”.

Чат-бот оновлюється у режимі реального часу, охоплює всю Україну та є повністю безкоштовним.

Перевірити закупівлі своєї лікарні можна у Telegram: https://t.me/DoctorIvankaBot та Viber: viber://pa?chatURI=botdoctorivanka.

Довідково: «Антикорупційний штаб» — громадська організація, створена у 2014 році. Вона розробляє цифрові інструменти для контролю прозорості та ефективності роботи органів місцевої влади. Інструмент створено в рамках проєкту «Антикорупційні розслідування закупівель COVID-19 у 4 пілотних регіонах на основі інтерактивної карти», який виконує Антикорупційний штаб завдяки фінансовій підтримці Посольства Великої Британії в Україні.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: