“Якщо ви вакциновані, то 100% виживете”: лікар пояснив, чому смертність від COVID-19 “скажена”

Українці не повинні “грати в рулетку” зі смертельною хворобою, їм слід робити щеплення, заявив інфекціоніст.

Поточна хвиля захворюваності на коронавірус вражає “яскравістю” побічних ефектів. COVID-19 б’є по молоді та дітям, а також може вбивати людей із застарілими медичними проблемами. Але вакциновані не загинуть, навіть якщо захворіють, переконаний лікар-інфекціоніст Віктор Петров.

“Україна втратила дорогоцінний час на вакцинацію, але зараз в нашій країні є великий вибір вакцин для будь-якої категорії людей. Тому, щоб “не грати в рулетку” зі смертельною хворобою, слід робити щеплення”, – розповів Петров в ефірі телеканалу OBOZREVATEL.

За його словами, в Україні зростає смертність від коронавірусу через те, що поширюється мутований штам, його репродуктивне число значно зростає.

“Одна людина може заразити набагато більше людей, ніж це відбувалося навесні та влітку”, – підкреслив лікар.

Він додав, що також є “особливості перебігу захворювання, коли, наприклад, на початку болить шлунок, виникає діарея, людина відчуває дискомфорт, нездужання, і тільки після цього наростає дихальна недостатність і респіраторні симптоми”.

Петров також звернув увагу на ускладнення, які ніяк не можна попередити.

“Усі мої колеги, що працюють в стаціонарах, відзначають – у пацієнтів з хорошою сатурацією, які готуються до виписки, мають цукровий діабет, а також хронічні захворювання судин, виникають ускладнення, які ніяк не можна попередити”, – розповів лікар.

Читайте також:  Ще заразніший і "невидимий": що відомо про новий штам коронавірусу

Інфекціоніст підкреслив, що на цьому етапі величезна кількість молодих пацієнтів, які хворіють набагато важче, ніж ми бачили навесні, це люди 30+.

“І ми вже говоримо, що у віці 30+ є ризики, які через 1-2 тижні можуть наростати. Це більш типово для дельти”, – сказав він.

При цьому Петров висловив думку, що є дуже багато факторів, що впливають на виживання пацієнта.

“Скільки йому років, яка стать. Чоловіки вмирають частіше за жінок. Чи має пацієнт зайву вагу, чи є якісь хвороби, які препарати він приймає постійно, чи приймає гормональні препарати, препарати від тиску і т.д. Однак, якщо вчасно звернутися, я гарантую, що допомога буде надана максимальна – за умови, що є місця і ви вакциновані. Якщо ви вакциновані, ви 100% виживете. Якщо ні – тут виникає багато факторів ризику. На жаль, не всі вони залежать від медичного працівника і від вас”, – підсумував інфекціоніст.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: