facebook

Яке сьогодні, 31 жовтня, свято – все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити

Сьогодні, 31 жовтня, Геловін. Віряни вшановують пам’ять преподобних Спиридона та Никодима. До Нового року залишився 61 день.

Пише - джерело.

31 жовтня 2023 року — вівторок. 615-й день війни в Україні.

Яке сьогодні, 31 жовтня, церковне свято
31 жовтня в церковному календарі – день пам’яті преподобних Спиридона та Никодима. Жили вони в Ближніх печерах Києво-Печерського монастиря приблизно в XII столітті. Преподобний Спиридон прийшов до монастиря під час ігумена Піменя і був вже немолодим чоловіком. Тому подвижник багато молився і працював. Святий Никодим завжди займався ділом поряд із ним і вів дуже строге життя. Зі святими пов’язане одне диво. Як розповідає легенда, якось загорілася піч, але вони змогли загасити полум’я і залишилися неушкодженими.

Що не можна робити цього дня
Не можна йти самому в ліс, є високий ризик заблукати.
Заборонено пити алкогольні напої.
Не дозволено лихословити, лаятися, сваритися.
Народні прикмети і традиції на 31 жовтня
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

дивилися, який сьогодні день: горобці голосно цвірінькають — чекайте на теплу погоду;
ясно і сонячно — найближчими днями буде сильний поривчастий вітер;
снігурі вже почали співати — невдовзі розпочнеться справжня зима;
яка погода цього дня, такою вона буде в квітні.

Цього дня було прийнято турбуватися про домашню птицю, тому селяни утеплювали курники, прибирали там, добудовували спеціальні сарайчики, куди кури могли б сховатися за непогоди.

Погода на 31 жовтня
Завтра, 31 жовтня, в Києві хмарно з проясненнями, можливий дрібний дощ. У Львові похмуро, можливий дощ. У Харкові сонце буде рідко з’являтися з-за хмар, без опадів. В Одесі хмарно з проясненнями, можливий дрібний дощ.

Температура повітря в Києві — +17 вдень та +11 вночі. У Львові — +13 вдень та +8 вночі. У Харкові — +15 вдень та +9 вночі. В Одесі — +18 вдень та +11 вночі.

Пам’ятні дати 31 жовтня
Календар важливих подій в Україні та світі за 31 жовтня:

1517 рік — чернець-августинець, філософ і теолог Мартін Лютер оприлюднює 95 тез проти індульгенцій;
1625 рік — починається штурм річпосполитськими військами Куруківського козацького табору;
1815 рік — британець Гемфрі Деві отримує патент на шахтарську лампу;
1864 рік — Невада стає 36-м штатом США;
1902 рік — прокладають перший телеграфний кабель через Тихий океан — з Канади до Австралії;
1903 рік — у Парижі відкривають перший Осінній салон, створений на противагу консеративному Паризькому салону;
1941 рік — на горі Рашмор (США) завершується спорудження найбільшого пам’ятника світу — 18-метрових голів чотирьох президентів;
1952 рік — у Тихому океані США проводять випробування першої водневої бомби;
1956 рік — американський адмірал Г. Дуфек стає першою людиною, яка приземлилася на літаку на Південному полюсі;
1968 рік — президент США Ліндон Джонсон оголошує про припинення бомбардувань Демократичної Республіки В’єтнам;
1973 рік — Собор єпископів Української Автокефальної Церкви приймає постанову про єдність Української Православної Церкви;
1984 рік — сикхський терорист убиває прем’єр-міністра Індії Індіру Ганді;
1992 рік — Папа Римський Іван Павло II оголошує рішення про церковну реабілітацію італійського астронома Галілео Галілея, котрий стверджував, що Земля не є центром Всесвіту і був змушений зректись своїх поглядів під тиском суду інквізиції;
1995 рік — Україна завершує виконання умов договору про звичайні озброєння, ліквідувавши останній, передбачений договором, танк Т-62;
1995 рік — Верховна Рада України ухвалює Закон України про приєднання до Статуту Ради Європи;
1999 рік — до другого туру президентських виборів в Україні проходять Леонід Кучма і Петро Симоненко.
Іменини: як назвати дитину, яка народилася 31 жовтня
Які сьогодні іменини: Всеволод, Олександр, Олексій, Анатолій, Артемій, Василь, Герман, Іван, Кузьма, Микола, Роман, Сергій, Степан, Федір.

Читайте також:  Перетин кордону з дітьми у 2023 році: що треба знати батькам

Талісманом людини, народженої 31 жовтня є топаз. Напівкоштовний камінь, який вирізняється високою прозорістю. Довгий час топаз вважався талісманом моряків через його блакитний відтінок. Також вірили, що камінь здатний вилікувати душу.

Цього дня народилися:

1853 рік — український народник, винахідник Микола Кибальчич;
1886 рік — український військовий діяч, голова штабу Корпусу Січових Стрільців, начальник штабу Армії УНР Марко Безручко.
Який сьогодні день в Україні і світі

31 жовтня в Україні і світі святкують Геловін. Своїм корінням свято сягає стародавніх кельтів, а початком сучасного святкування вважають Самайн. Щороку Геловін припадає в ніч проти 1 листопада, але починають святкування ще увечері 31 жовтня. З приходом християнства Самайн замінилося релігійним святом День всіх святих, але традиції практично не змінилися. Цього дня прийнято переодягатися в містичних страхітливих істот, ходити від будинку до будинку та просити солодощі відомою фразою “Treat or Trick”.

Також 31 жовтня Міжнародний день Чорного моря. Головна мета цього дня полягає в приверненні уваги людей до тих екологічних проблем, які склалися в регіоні.

А ще 31 жовтня Всесвітній день економії. Історія цього цікавого свята почалася ще 1924 року, коли відбувся Перший міжнародний конгрес ощадних банків в Мілані. Тоді в ньому взяли участь представники 29 країн. Спочатку свято називалося Всесвітній день заощаджень і така назва існувала до 1989 року, коли вона була змінена за ініціативи ООН.

31 жовтня Всесвітній день міст. Свято було офіційно затверджене Генеральною Асамблеєю ООН 2014 року. Святкування проводиться з метою залучення якомога більшої кількості людей до проблем сучасних міст.

Також 31 жовтня Міжнародний день хокейного воротаря. Професіональне свято хокейних воротарів, головне завдання яких полягає в тому, щоб захистити ворота своєї команди.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: