Яке сьогодні, 2 травня, свято – все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити

Сьогодні, 2 травня, Всесвітній день боротьби з астмою. Віряни вшановують пам’ять святого Іоанна. До Нового року залишилося 243 дні.

2 травня 2023 року — вівторок. 433-й день війни в Україні.

Яке сьогодні, 2 травня, церковне свято
2 травня в церковному календарі – день пам’яті святого Іоанна. Жив він у XVIII столітті та ще в молодому віці залишив все мирське, щоб займатися пошуками духовного життя. Вирушив до лаври святого Харитона, яка розташовувалася неподалік Мертвого моря. Вона вважалася однією з найдавніших обителей в Палестині. Тому її ще називали старою. Там Іоанн досяг високого рівня духовного просвітництва, за що його прозвали Старопечерником.

Що не можна робити цього дня
Не варто вживати алкогольні напої.
Бездітним жінкам заборонялося купатися, тому що вони можуть потім не мати дітей.
Народні прикмети і традиції на 2 травня
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

дивилися, який сьогодні день: вже прилетіли журавлі і ластівки, значить більше не буде морозів;
тепла погода до холодного травня;
2 травня дощить — червень буде спекотним і сонячним;
береза розпушила листя, а клен ще ні — літо буде посушливим, і навпаки.

Цього дня наші предки обов’язково одягали новий одяг, коли виходили на вулицю. Вважалося, що тоді можна зустріти своє щастя. Також 2 травня вважався хорошим днем для творчості та рукоділля. Незаміжні дівчата займалися вишиванням весільних полотен. Також намагалися висушити білизну і одяг на сонці — це вважалося хорошою прикметою, адже речі заряджаються позитивною енергією.

Погода на 2 травня
Сьогодні, 2 травня, в Києві ясно, без опадів. У Львові хмарний день, але опадів не передбачається. У Харкові ясно, без опадів. В Одесі ясна погода, опадів не очікується.

Температура повітря в Києві +16 вдень та +7 вночі. У Львові +19 вдень та +6 вночі. У Харкові +13 вдень та +8 вночі. В Одесі +15 вдень та +10 вночі.

Пам’ятні дати 2 травня
Календар важливих подій в Україні та світі за 2 травня:

1312 рік — папа Римський Климент V передає майно тамплієрів Ордену госпітальєрів;
1611 рік — опублікували першу офіційно санкціоновану англомовну версію Біблії — “Біблію короля Якова” (KJV, King James Version);
1668 рік — перший Аахенський мир, укладений між Францією й Іспанією;
1817 рік — в Одесі засновано Рішельєвський ліцей;
1848 рік — у Львові створюють першу українську політичну організацію — Головну Руську Раду;
1892 рік — в Києві запускають електричний трамвай;
1945 рік — командувач оборони Берліна Гельмут Вейдлінг підписує наказ про капітуляцію;
1980 рік — з візиту до столиці Заїру Кіншасу починається перша в історії Ватикану поїздка Папи Римського (Івана Павла II) до Африки;
1982 рік — під час Фолклендської війни британська атомна субмарина топить аргентинський крейсер “Генерал Бельграно”;
1986 рік — перемігши Атлетіко (Мадрид) 3:0, “Динамо (Київ)” завоювало Кубок Кубків 1985/86;
2011 рік — за твердженням адміністрації США, цієї ночі в ході таємної операції американського спецназу, проведеної в місті Абботтабад (Пакистан), убили Осама бен Ладен;
2014 рік — протистояння в Одесі 2 травня 2014: внаслідок нападу проросійських активістів на проукраїнський марш та пожежі в одеському Будинку профспілок гине 48 людей.
Іменини: як назвати дитину, яка народилася 2 травня
Які сьогодні іменини: Віктор, Георгій, Єгор, Іван, Семен, Ян, Мотрона.

Читайте також:  У США за 12 годин надрукували будинок й подарували його сім'ї: фото результату

Талісманом людини, народженої 2 травня, є цитрин. Золотистий мінерал, який відносять до групи кварцевих. Популярність цитрин отримав лише в XVII столітті. Здавна вірили, що цей камінь може розвинути інтуїцію, додає сміливості, допомагає досягти концентрації.

Цього дня народилися:

1876 рік — український вчений, публіцист, історик, письменник Мирон Кордуба;
1877 рік — український геолог і петрограф Володимир Лучицький;
1877 рік — український військовий діяч, член УЦР, командир Окремого корпусу кордонної охорони УНР, генерал-хорунжий Армії УНР Олександр Пилькевич;
1888 рік — український композитор Микола Вілінський;
1891 рік — український військовий діяч, генерал-хорунжий Армії УНР, один з ініціаторів та керівників Зимових походів УНР Юрко Тютюнник;
1928 рік — український музикознавець, фольклорист, диригент, композитор Леопольд Ященко;
1933 рік — українська художниця Галина Гаркавенко;
1988 рік — український громадський діяч та підприємець Олександр Тодорчук;
1993 рік — майор ЗСУ, Герой України Кизило Андрій Олександрович.
Який сьогодні день в Україні і світі

2 травня в Україні і світі Всесвітній день боротьби з астмою. Від цієї хвороби в світі страждають понад 300 мільйонів людей. Раніше бронхіальну астму діагностували не так часто, а сьогодні вона перетворилася на досить розповсюджене захворювання. Цього дня проводять різноманітні акції, щоб донести людям інформацію про загрозу астми. Вперше подія відбулася 1998 року, тоді у ній взяли участь 35 країн світу. Поступово кількість держав, які приєднуються, зростає.

Також 2 травня Міжнародний день поінформованості про цингу. Декілька століть тому це захворювання було досить розповсюдженим серед моряків і тих людей, які тривалий час позбавляли себе можливості вживати свіжі овочі та фрукти. Самі засновники події вважають її застарілою і пропонують прибрати з календаря, адже цинги як хвороби вже давно не існує. Захворювання на цингу викликає недостатня кількість в організмі вітаміну С, який міститься у свіжих овочах та фруктах, особливо цитрусових.

А ще 2 травня святкують Всесвітній день тунця. В основному дата носить екологічний характер і була створена для того, щоб привернути увагу людства до необхідності захисту рибних господарств. Свято було проголошено у резолюціїї Генасамблеї ООН 2016 року. А співавторами проєкту стали 93 країни світу.

2 травня святкують Міжнародний день Гаррі Поттера. Шанувальники хлопчика, якому вдалося побороти злого чаклуна Волан де Морта, з циклу книжок авторки Джоан Роулінг, проводять цього дня читання книжок, переглядають улюблені екранізації. Свято було запроваджене, на думку поттероманів, прем’єр-міністром Великої Британії Джеймсом Кемероном 2012 року, хоча немає жодних офіційних доказів тому.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: