facebook

Як заморозити полуницю на зиму в холодильнику правильно

Поради як заморозити полуницю на зиму в холодильнику своїми руками і зберегти корисні властивості і привабливий вигляд ягоди.

У літню спекотну пору збереження ягід, овочів і фруктів — головна турбота кожної господині. Одним з кращих способів домашніх заготовок є заморожування. Сьогодні ми розповімо про те, як заморозити полуницю на зиму в холодильнику правильно. Попри уявну простоту процедури, у заморозки ягід є свої нюанси.

Заморожуємо полуницю на зиму: що потрібно знати

Заморожування полуниці складається з трьох основних етапів:

  1. Підготовка до заморожування ягід;
  2. Предзаморозка або загартовування холодом;
  3. Власне заморожування полуниці в морозильній камері. Розглянемо всі етапи більш докладно.

Готуємо полуницю до заморожування

  1. Першим кроком у нас йде підготовка ягід. Вирішивши заморозити полуницю на зиму в холодильнику, відберітьміцні, добре доспілі ягоди. М’які брати не потрібно, тому що вони не тільки зіпсують вигляд ягід, але і склеять їх між собою. Що можна зробити з полуницею не надто товарного вигляду, ми розповімо в кінці статті. Майте на увазі, що хвостики від ягід відокремлювати не потрібно, щоб не порушити їх цілісність. Їх ми приберемо потім.
  2. Далі промиваємо ягоди під проточною водою, щоб пішли пил, пісок та інше сміття.
  3. Третім кроком підготовчого етапу йде просушування. Розстилаємо чистий кухонний рушник, викладаємо ягоди і залишаємо на години півтори-дві. Цього буде достатньо. Коли полуниця обсохне, переходимо до наступного етапу — предзаморозці.

Закаляємо полуницю холодом

Дивно звучить, але перед тим, як заморозити полуницю в холодильнику, її потрібно злегка загартувати холодом. Це потрібно зробити для того, щоб ягода не відразу піддалася впливу занадто низької температури морозильної камери. Так ягода зберігається набагато довше: якщо полуниця, просто поміщена в морозилку зберігається 6 місяців, то загартована ягода пролежить від 10 до 12-ти. По всій видимості це відбувається тому, що сік у охолодженої полуниці замерзає, не деформуючи структуру ягоди.

В проведенні процедури немає нічого складного. Промиту і обсушену ягоду складаємо в сухий лоток або миску і ставимо в холодильник (не в морозилку) на пару годин. От і все.

Читайте також:  Івано-Франківськ хочуть долучити до клубу ідеальних міст Європи

Що робити з полуницею в процесі заморожування

Коли полуниця добре охолоне, дістаємо її з холодильника і ставимо прямо в посуді в морозилку. У пакети поки не перекладаємо. Ще раз підкреслюємо, що від хвостиків ягоду звільняти не потрібно. Нехай замерзне з хвостиками.

Через кілька годин, приблизно від чотирьох до шести, дістаємо ягоду з морозильної камери. Вона повинна бути повністю замерзлою. У вас повинна вийти міцна, красива ягода. Звільняємо її від хвостиків і складаємо в пакети для зберігання. В принципі, якщо наявність хвостиків для вас не настільки принципова, можете залишити їх. У пакети теж можна не перекладати. Можна, наприклад, залишити полуницю в невеликому пластиковому відрі: і ягода зберігається добре, і діставати її зручно.

Що робити з не дуже привабливою ягодою

Ситуації з полуницею бувають різні і не завжди вдається відібрати гарні ягоди, щоб їх заморозити. Якщо у вас багато перезрілих ягід, або в них забагато вологи після дощів, або в процесі перевезення з дачі ви не змогли уберегти їх від впливу спеки і вони стали м’якими, не поспішайте їх викидати або відправляти на компот. Некондиційну полуницю можна заморозити на зиму з цукром. Тут все просто, як двічі два:

  1. Промиваємо полуницю і очищаємо від хвостиків;
  2. Перемелюємо ягоди блендером або через м’ясорубку;
  3. Додаємо цукор з розрахунку 1:1 або більше до смаку;
  4. Добре розмішуємо пюре лопаткою, розтираючи цукор по максимуму. Якщо полуницю збивали блендером, можна додати цукор і ще раз збити.
  5. Поміщаємо пюре в пластикові контейнери, відерця або іншу пластикову тару з кришкою;
  6. Ставимо в морозилку до самої зими. Взимку розморожуємо і їмо готове, смачне пюре.

За таким же принципом можна заморожувати і інші ягоди: суниці, лохину, малину і всі види смородини. Єдине, малину не потрібно промивати, бо вона розвалиться і цілої ягоди у вас не буде.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: