facebook

Як у селі на Франківщині видобувають сіль

У Молодкові, що на Івано-Франківщині, магазинною сіллю майже не користуються. У селі є власне солоне джерело, з якого місцеві жителі беруть ропу й переробляють її на сіль.

З неї молодківці роблять гурманці. Рідку сіль люди називають соровицею. Її використовують для приготування їжі, засолювання, напування худоби, нею і лікуються. Про традицію солеваріння, молодківські гурманці й користь рідкої солі місцеві жителі розповіли Суспільному.

Пише - джерело.

У Молодкові сіль видобувають століттями: спочатку у горах, а потім — з триметрової криниці, яку облаштували у центрі села. Один з місцевих старожилів Юрій Кисляк каже: колодязь з ропою розкопали у післявоєнні роки у XX столітті.

“Раніше тут криниці не було. Розкопане джерело розташовувалося за 50 метрів від центру. Воно було дуже глибоким — орієнтовно 18 метрів у землю. Під час сильних боїв, які тривали у 1914 році, російські козаки живими кидали у те джерело польських вояків. Тому люди його закопали, а у центрі зробили криницю”, — розповідає житель Молодкова Юрій Кисляк.

The post Як у селі на Франківщині видобувають сіль appeared first on Місто.

Читайте також:  Існує ризик виникнення спалаху кору, – головний державний санітарний лікар Івано-Франківщини Руслан Савчук

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: