facebook

Вакцинація від COVID-19 дітей від 5 років: імунолог розповів про препарат і коли чекати в Україні

В Україні вже вакцинували від коронавірусу кілька тисяч дітей від 12 років і старше, проте поки ще немає препарату для дітей від 5 і до 11 років включно – наявне щеплення Comirnaty від Pfizer-BioNTech для них не підходить, зазначив голова Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики Федір Лапій.

Пише - джерело.

Про це він розповів в інтерв’ю для медексперта ЮНІСЕФ Катерини Булавінової.

Імунолог пояснив, що для дітей від 5 до 11 років має бути доза в 3 рази менша в порівнянні з вакциною Comirnaty.

“Зараз цю вакцину ми розводимо, додаємо розчинники і набираємо 0,3 мл. Якщо говорити про так звану дитячу дозу від 5 до 11 років – це не означає, що ми можемо взяти 0,1 мл, і ввести внутрішньом’язово. Це означає, що повинна бути окрема вакцина, окрема форма”, – говорить Лапій.

Читайте також:  "Діти гралися, як раптом земля під ногами провалилась": що розповіли про загибель 8-річної дівчинки

Вона не монодозна, розповів експерт і додав, що теж буде потрібно робити кілька уколів.

Також він наголосив, що у вакцині для маленьких пацієнтів вміст м-РНК втричі менше, ніж у звичайній дозі препарату Comirnaty від Pfizer-BioNTech (для дорослих і дітей від 12 років).

“Коли можна очікувати її в Україні? Мені сказали, що процес її легалізації в Україні почався або почнеться незабаром. І швидше за все, вже в січні 2022 року ми матимемо її зареєстровану в Україні”, – сказав імунолог.

Також Лапій поки не може сказати, чи буде Україна закуповувати такий препарат для малюків, але сумнівається, що вакцину для дітей від 5 років вдасться отримати через механізм COVAX (всесвітня ініціатива, спрямована на забезпечення рівного доступу до вакцин COVID-19).

Читайте також:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Популярні дописи: