facebook

“В Україні закрилися сотні обмінників”: що відбувається та чого очікувати на ринку обміну валют

В Україні скоротилася кількість обмінників, після того, як Національний Банк посилив низку правил щодо їх роботи. Після того, як обмінникам змінили умови оподаткування, їх надходження до держбюджету різко зросли.

Пише - джерело.

Як інформує “biz.today.ua”, голова комітету ВР з питань бюджету, податкової та митної політики Данило Гетьманцев розповів, як зараз працюють обмінники в Україні, та скільки вони платять за своє існування в умовах війни.

Експерти вважають, що незважаючи на “чистки”, попит на пункти обміну зростатиме, а водночас і надходження до держбюджету.

Минулого року через невідповідність ліцензійним умовам роботи, встановленим НБУ, закрилися сотні обмінників. При цьому, за словами Гетьманцева, відкривалися і нові пункти обміну, а отже, загалом кількість обмінників в Україні скоротилася не більше ніж на 5%.

На початок 2022 року в Україні налічувалося 4013 пунктів обміну, а на початок 2023 року їхня кількість складає 3 782 штук. За два місяці з початку року їхня кількість зросла на 42 одиниці.

Скільки заробляють обмінники в Україні

До війни пункти з обміну валюти в Україні контролювали, за оцінками експертів, оборот приблизно 14 млрд доларів і мали, за експертними оцінками, щонайменше 1% доходу від суми угод, коли маржа між курсом купівлі та продажу не перевищувала 20 копійок на доларі та 30 копійок на євро.

Читайте також:  "Вибили двері і увірвалися в оселю": у Полтавській області двох правоохоронців звинувачують у зґвалтуванні вагітної жінки

У період війни заробіток обмінників від операцій почав зростати, в тому числі і через курсові коливання.

За розрахунками НБУ та експертів один пункт обміну міг заробляти до 80 тисяч гривень на місяць, а середній дохід становив 20 тис. грн.

В Україні закрилися сотні обмінників: скільки вони заробляють, і як змінилися правила роботи

Скільки податків сплачують обмінники

За 2021 рік пункти обміну валют в Україні сплатили до бюджету 7 млн грн податку на прибуток, за перше півріччя 2022 — 3,9 млн. грн. Усе це було до збільшення податків.

Після того, як з 1 січня 2023 року набули чинності нові умови оподаткування обмінників, тепер кожен із них зобов’язаний сплачувати фіксовану суму авансового внеску з податку на прибуток. І вже у січні 2023 року 3,74 тис. обмінників сплатили до бюджету 21,1 млн. грн. авансових платежів. За один місяць вийшло втричі більше, ніж за весь 2021 рік. І це при тому, що обмінників поменшало.

Сообщение “В Україні закрилися сотні обмінників”: що відбувається та чого очікувати на ринку обміну валют появились сначала на NEWS TiME.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: