facebook

Таємний інгредієнт: як перетворити традиційне олів’є на кулінарний шедевр

Один маленький інгредієнт здатен суттєво змінити концепцію і смакові властивості салату.

Пише - джерело.

Олів’є – це незмінний і головний салат на всю новорічні зимові свята. Він так полюбився українцям, що важко собі уявити різдвяний (да і не тільки різдвяний) стіл без цієї страви. Зазвичай, його готують з докторською ковбасою або курячим філе, яйцями, горошком та майонезом. Втім, останні роки з’явилося дуже багато нових інгредієнтів та способів його приготування, аби різноманітнити частування або здивувати гостей.

До прикладу, в олів’є стали очищені яблука, або замість м’ясної частини використовувати креветки. Варіантів – безліч. Втім, цього разу ми розкажемо, як приготувати традиційний олів’є додавши лише один інгредієнт, який зробить його смак надзвичайним, а ваші гості точно будуть питатися, як вам вдалося досягти такого ефекту.

Інгредієнти
куряче філе/телячий язик/лікарська ковбаса – 0,5 кг
морква – 2-3 шт.
картопля — 4 шт.
солоні огірки – 4-5 шт.
яйця – 4-5 шт.
консервований горошок
домашній майонез
капєрси – 1-2 ст. л.
сванська сіль
суміш перців
Приготування
1. Перш за все ми традиційно відварюємо яйця, картоплю, моркву. Ще за радянських часів звичним було використовувати для олів’є варену ковбасу, але останні роки з бумом на здорове харчування, до неї з’явилося багато запитань. Як більш корисна альтернатива – відварити філе куряче або індички, або телячий язик.

2. Нашинкувати всі відварені інгридієнти в одну ємність.

Читайте також:  Транспортний безвіз: президент підписав указ щодо затвердження угоди між Україною та ЄС

3. Туди ж нашинкувати солоні огірки, додати банку консервованого горошка. За бажання можна додати трохи червоної цибулі – але це на любителя.

4. А тепер головний козир цього рецепту – каперси. Каперси – це такі собі прянощі, які зростаюсть на кустарнику переважно в Середземному регіоні, тож їх нерідко можна зустріти в італійській або іспанській кухнях. Зазвичай каперси продаються як мариновані в оцеті бутони. Вони мають насичений, гострий, пряний, з кислинкою смак. Аби додати страві витонченого смаку, достатньо покласти однієї столової ложки каперсів. Втім, краще пробувати на смак, якщо здається, що смак не такий насичений – завжди можна додати трохи більше. Проте, треба бути обережнимим: якщо переборщити – зіпсуєте салат.

©

Каперси бувають великими, із зеленим хвостиком, і дрібними, завбільшки з горошину. Перші — ягоди каперсника, другі — бутони, що не розкрилися. Якщо порівнювати смак каперсів із чимось, можна сказати, що це щось середнє між дрібно нарізаними зеленими оливками та гострими маринованими огірками. У будь-якому випадку, вони будуть дуже доречні в олів’ї – спробуйте жменю каперсів зробить ваш салат незабутнім.

5. І наостанок додаємо суміш перців, сванську (або звичайну) сіль, та майонез. Ми вже писали, як приготувати домашній майонез, докладніше про рецет і спосіб приготування можна прочитати тут.

6. Все гарненько пермішуємо і відправляємо трохи охолонути до холодильника.

Салат готовий. Смачного і з прийдешніми святами.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: