Різдво Пресвятої Богородиці (Осеніни) 21 вересня: історія, традиції та прикмети свята

За своєю духовною природою – це день народження Пресвятої Богородиці, а по своїй земній суті – свято врожаю, що супроводжується піснями та іграми.

Історія свята

Різдво Пресвятої Богородиці відзначається 21 вересня 2019 року (8 вересня — дата за старим стилем). Це церковне свято. Воно приурочене до народження Діви Марії — матері Ісуса Христа. Встановлене за 9 місяців від дати свята Зачаття (22 (9) грудня). В народі воно отримало назву «Осеніни».

Жителі Назарету, християни Іоаким і Анна, довгі роки були бездітними. Це вважалося карою Божою. Одного разу Іоаким пішов у пустелю провести там 40-денний пост. У той час обом їм і Іоакиму, і Анні з’явився посланець зі звісткою про швидке зачаття і народження дівчинки. Іоаким з радістю повернувся додому, і через 9 місяців у них з Анною народилася дочка Марія.

Свято на честь цієї події було встановлене в V столітті.

Читайте також:  Прикарпатців запрошують в еко-сплав Дністром

Традиції та обряди свята

В православних церквах відбувається богослужіння.

У народному календарі свято пов’язане із закінченням польових робіт і приходом осені. Подію відзначали гучно: з піснями, танцями та іграми. За традицією люди дякували в цей день Богородиці за зібраний урожай. На світанку жінки збиралися у водойми і зустрічали осінь хлібом і киселем. Старша тримала коровай, а молоді навколо неї водили хоровод та співали пісні. Потім хліб розламували й роздавали присутнім. По приходу додому вони годували ним худобу.

Було прийнято у цей день відвідувати молодят. Молода господиня після багатого частування гостей хвалилася жінкам новим домом і господарством, а чоловік показував чоловікам свої володіння і ділився планами на майбутнє. Гості хвалили молодих і давали їм корисні поради.

Прикмети

  • Яка погода на Різдво Богородиці, така протримається ще місяць.
  • Якщо зайці риють глибокі нори, то зима буде холодною.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: