facebook

Регулярний і хороший секс після 60 років допомагає зберегти мозок здоровим до старості: дослідження

Дослідження показало, що регулярний і хороший секс у віці від 62 до 74 років допомагає зберегти здоров’я мозку через п’ять років.

Пише - джерело.

Про результати дослідження пишуть у виданні Daily Mail, додаючи, що у віці 75-90 років для здоров’я мозку секс повинен бути вже не таким хорошим, але регулярним.

У дослідженні взяли участь 1683 людини у віці 62 років і старше. Науковці з коледжу Хоуп, штат Мічіган, США визначали когнітивні бали, комбінуючи оцінку шести ключових областей мозку, включно з увагою, пам’яттю та візуально-просторовими навичками. За їхніми словами, отримані результати були пов’язані з перевагами хорошого сексу для зняття стресу, а також вивільненням гормону задоволення (дофаміну).

В дослідницькій статті було зазначено, що саме стрес перешкоджає нейронегезу (новому утворенню нейронів) в гіпокампі (ділянка мозку, пов’язана з пам’яттю). Якщо літні люди після 60 живуть статевим життям і воно їм подобається, приносить задоволення, вони відчуватимуть зниження стресу, що може зі свого боку захистити нейрогенез. Адже сексуальне життя пов’язане з оргазмом, а оргазм вивільняє приплив дофаміну.

Читайте також:  Вчитель приніс пoвітряні кульки дo шкoли, те щo трапилoсь далі діти запам’ятали на все життя.

Також команда дослідників виявила, що та група літніх людей (у віці від 75 до 90 років), яка мала будь-яку сексуальну активність (необов’язково повноцінний статевий акт і навіть оргазм) хоча б раз на тиждень, в когнітивних тестах отримала вищі бали за тих, хто протягом останнього року не займався сексом. Водночас величина ефекту порівнювалася вченими з перевагою тривалої освіти, тобто навчання в університеті, з незакінченням середньої школи.

Своє дослідження науковці опублікували в науковому журналі Journal of Sex Research, де зазначили, що частота статевих стосунків у похилому віці може сприяти збереженню когнітивного здоров’я, оскільки це одна з форм фізичної активності. Це особливо важливо, тому що літні люди часто ведуть малорухливий спосіб життя.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: