facebook

Рада дісталася до пенсій: нардепи все ж таки затвердили радикальні зміни – все по-новому

Подробиці

Пише - джерело.

Нардепи все ж таки затвердили радикальні зміни
Ухвалено рішення про пенсії для українців, які працюють за кордоном або на тимчасово окупованих територіях. Про це пише видання “Стіна”.

Українцям, які працювали за кордоном, зараховуватимуть трудовий стаж, навіть якщо з цією країною не укладено угоди про пенсійне забезпечення. Таким чином вони матимуть право на призначення пенсії в Україні.

Відповідний законопроект №9453 «Про внесення змін до деяких законів України щодо пропорційного обчислення страхового стажу особам, які працювали за межами України», ухвалила Верховна Рада.

Раніше ми розповідали, чому пенсіонери в Європі живуть безбідно та можуть відпочивати: як працює система та чому у нас не так.

Як повідомили у Міністерстві соціальної політики, ухвалення закону вирішує одразу кілька проблемних питань щодо призначення пенсій, які виникли в українців через початок повномасштабної війни. Зокрема, проблеми нарахування стажу українцям, які були змушені переїхати в інші країни, а також українцям, які проживають на тимчасово окупованих територіях.

Хто отримав право на призначення пенсії в Україні
1. Громадяни України, які працювали за кордоном.

Раніше за відсутності пенсійного договору між Україною та країною, в якій працювала людина, отриманий у цій країні трудовий стаж не враховувався, а отже, людина втрачала право на призначення пенсії в Україні.

Тепер трудовий стаж враховуватиметься для визначення часу виходу на пенсію в Україні. Тобто після повернення в Україну людина зможе оформити пенсію після досягнення 60, 63 чи 65 років. Для цього необхідно буде надати Пенсійному фонду України документ, що підтверджує роботу поза Україною.

Читайте також:  «Мале Карпатське коло»: три області хочуть об'єднати найкоротшою дорогою (ФОТО)

При цьому для обчислення розміру пенсії враховуватимуть позбавивши внески до Пенсійного фонду (ЄСВ), сплачених в Україні.

Не враховуватимуть стаж, придбаний у Росії після 2014 року. Згідно із законом, у страховий стаж з 19 лютого 2014 року не зараховуватимуть періоди військової служби у силових структурах, незаконних збройних чи воєнізованих формуваннях, судових чи правоохоронних органах держави-агресора на тимчасово окупованих територіях, а також добровільне зайняття посад у незаконних органах влади РФ.

2. Українці, які переїхали в Україну з тимчасово окупованого Криму.

Через припинення контактів та документообігу між Україною та РФ обмін документами, що засвідчують тривалість трудового стажу та суми заробітку, неможливий. Через це багато українців не могли оформити пенсію.

Наразі підтверджень про трудовий стаж від Пенсійного фонду країни-агресора не потрібно. Кримчанам достатньо подати заяву про бажання отримувати пенсію в Україні, в якій наголосити, що пенсію у Криму вони не отримують. Для розрахунку пенсії можна надати трудову книжку чи пенсійну справу.

Сообщение Рада дісталася до пенсій: нардепи все ж таки затвердили радикальні зміни – все по-новому появились сначала на NEWS TiME.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також:


Залишити відгук