Пити чи не варто: безпечна доза алкоголю

У світі існує умовна позначка безпечної норми вживання алкоголю окремо для жінок і для чоловіків.

Гучні вечірки, родинні свята чи посиденьки з друзями не обходяться без алкогольних напоїв. Звичайно, надмірне вживання алкоголю призводить до небезпечних наслідків – про це відомо всім. Та чи існує та норма, вживаючи яку, можна не турбуватися про негативний вплив на організм? Вчені досі не можуть достеменно визначити таку дозу, оскільки у світі дуже мало людей, які б не пили за життя хоча б одного келиха вина. Тому провести таке дослідження неможливо. Але є умовна позначка допустимої міри алкоголю для людини, скільки це – читайте далі.

Чи існує безпечна норма алкоголю?
Взагалі, згідно досліджень ВООЗ безпечної дози алкоголю не існує, особливо для тих людей, що мають проблеми зі здоров’ям. Але деякі дослідники визначили умовну дозу, яку можна випити, щоб не нашкодити своєму здоров’ю. Вчені визначили міру найпоширеніших алкогольних напоїв, це приблизно:

40 мл горілки 45%;
150 мл (келих) червоного вина;
330 мл (пляшка) пива.
Але під час вживання навіть такої дози потрібно враховувати стан свого здоров’я, вік, вагу та навіть генетику. Якщо для чоловіків допускається вживання двох доз алкоголю, то жінкам можна лише одну. Оскільки у жінок нижча маса тіла і загальна кількість рідини в організмі, яка добре абсорбує алкоголь. Також є ряд захворювань, при яких небезпечно вживати алкогольні напої: виразка шлунку, хвороби печінки, нирок та серця.

Як алкоголь впливає на організм
Вже через декілька секунд після того, як випити алкоголю, етиловий спирт потрапляє в клітини головного мозку. Через що відбувається порушення функцій різних його частин. Саме тому під час передозування людина не орієнтується у просторі, виникають проблеми з пам’яттю, може підніматися температура. Якщо часто вживати алкоголь, руйнуються нейронні зв’язки та порушується робота нейромедіаторних систем: гальмується вироблення гормонів щастя та радості.

Також алкоголь негативно впливає на роботу травної системи. Оскільки здатен подразнювати слизову оболонку та підвищувати кислотність, через що можуть виникати захворювання шлунку та дванадцятипалої кишки. Зловживання алкоголем спричиняє крихкість кісток та втрату м’язової маси тіла.

Серце також дуже страждає від надмірного вживання алкоголю: через ослаблення погіршується належне функціонування серцевого м’яза. Тому з’являються проблеми з артеріальним тиском, є ризик інфарктів.

Зловживання алкоголем спричиняє велике навантаження на печінку. Оскільки цей орган відповідає за розчеплення алкоголю та виведення токсинів із організму. Алкоголь спричиняє утворення рубців на печінці – цирозу, ця рубцева тканина руйнує печінку.

Читайте також:  22 квітня — яке церковне свято в православному календарі

Як різні дози алкоголю впливають на людину
Помірна доза алкогольних напоїв має стимулюючий та збуджуючий ефект. Людина відчуває радість, має піднесений настрій та високу мотивацію в передчутті задоволення. В такому стані зовсім не відчувається втома, спостерігається емоційна розкутість.
Середня доза має протилежний ефект. В процесі сп’яніння від такої дози збуджуються не гормони радості, а гальмівні гормони. Тому людина хоче спати – це природній захист тіла від інтоксикації організму.
Висока доза алкоголю має індивідуальний ефект. Під час надмірного вживання людина може бути або дуже збудженою та агресивною, або мати глибоку депресію.
Як можна нейтралізувати шкоду алкоголю
Так як алкоголь – це дуже мала молекула, її складно чимось подолати. Тому прийом активованого вугілля неефективний, бо цей препарат розрахований на більші молекули. Дуже часто люди вдаються до створення так званого «захисного шару»: їдять перед вживанням алкогольних напоїв чи п’ють кисіль. На жаль, це також не дуже впливає на захист від шкоди, оскільки 30% алкоголю потрапляє у кров саме в ротовій порожнині. Але перед вживанням алкоголю все ж таки потрібно їсти, щоб не руйнувалася слизова оболонка шлунку.

Також дуже корисно під час вживання алкоголю пити велику кількість води, оскільки алкогольні напої призводять до зневоднення організму.

Як пити, щоб не нашкодити собі
Звісно, було б добре взагалі не пити або не переходити умовну межу дозволеної безпечної дози. Для кожної людини це буде індивідуальна міра, все залежить від віку, статі та стану здоров’я. Потрібно вживати рекомендовану дозу для чоловіків і окремо для жінок.

Слід перед вживанням алкоголю поїсти, а під час вживання пити воду. Але не варто пити каву та енергетики, які містять в собі велику частку кофеїну. Оскільки таке змішування напоїв може призвести до проблем зі здоров’ям.

Після прийому алкоголю потрібно добре відпочити, слід уникати надмірних фізичних чи розумових навантажень. Варто добре виспатися. На ранок необхідно пити воду чи розсіл, можна морс та спортивні напої, щоб компенсувати втрату води в організмі. Також рекомендовано зробити зарядку та прогулятися, це допоможе організму вивести залишки алкоголю.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: