facebook

Освітній омбудсмен розповів, чи можуть в Україні почати штрафувати батьків за невакцинованих дітей у школі

Горбачов каже, що штрафи не єдиний інструмент впливу.

Пише - джерело.

Супрун і Гриневич пояснили, чи можна нещепленим дітям іти до школи і в  садочок | Українська правда _Життя

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов заявив, що теоретично в Україні можуть запровадити штрафи для батьків, чиї невакциновані діти відвідують школу, але навряд чи таке рішення буде ухвалено. Причина – у великій кількість громадян, які не підтримують щеплення.

Про це Сергій Горбачов заявив в ефірі “Сніданку з 1+1”.

Як приклад він навів європейські країни, де у більшості вакцинація є обов’язковою, і за відмову передбачено санкції. Наприклад, у Латвії, Італії – 10 щеплень, Франції -11, Хорватії, Болгарії, Угорщині, Польщі – 9.

“Там досить серйозно підходять до цих питань, оскільки вони розуміють, що таке суспільне благо, загальна безпека. Тут дуже помітно рівень цивілізованості суспільства. Воно визначається тим, наскільки людина співвідносить свої права з тими, хто поруч”, – розповів він.

Читайте також:  Гаджети замінять батьків — знижується рівень мовлення

На запитання, чи можуть в Україні запровадити штрафи батькам за відсутність щеплень у дитини шкільного віку, Горбачов відповів: “Теоретично можуть. Але я не маю підстав вважати, що вони будуть так запроваджені. Оскільки є дуже велика група людей, які проти вакцинації взагалі”.

За його словами, штрафи це можливий інструмент, але не єдиний.

“Треба робити так, щоб порушення суспільних норм було покарано. Але чому я скептично ставлюся, ще раніше російський письменник Салтиков-Щедрін написав дуже яскраву тезу: “Суворість російських законів пом’якшується необов’язковістю їхнього виконання”. Тому які б не були ухвалені рішення, їх треба реалізовувати”, – додав він.

Нагадаємо, освітній омбудсмен Сергій Горбачов відповів, чи буде вакцина від COVID-19 у переліку обов’язкових для відвідин школи.

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓

Читайте також:


Зaлишити кометар: