facebook

Нова ціна на газ! На Франківщині будуть платити по новому

З травня на Івано-Франківщині діє дві ціни на газ.

Пише - джерело.

В Івано-Франківській області (за винятком Тисмениці) споживачі сплачуватимуть у травні 8,41205 за куб. м, а в червні – 8,79212 за куб. м. В той час як у Тисмениці – 8,40893 грн за куб. м та 8,78900 за куб. м. відповідно, повідомляє пресслужба Івано-ФранківськгазЗбут.

Різниця у ціні обумовлена рішенням НКРЕКП щодо запровадження для дочірньої компанії НАК “Нафтогаз України” – АТ “Укртрансгаз” єдиного тарифу на транспортування газу – 157,19 грн за тис. куб. м (без ПДВ).

Це у 8 раз більше, ніж було до цього. Саме через зміну цього тарифу з 1 травня кожен регіон отримує свою ціну газу для населення.

Таким чином, НКРЕКП скасувала постанову про встановлення загального тарифу на доставку природного газу. Загальний тариф на доставку складався з тарифу на транспортування для “Укртрансгазу” та тарифу на розподіл для операторів ГРМ (облгазів).

“До 1 травня тарифи на транспортування та розподіл в усіх областях були різні, але в сукупності вартість доставки була однакова.  Наприклад, на території ліцензійної діяльності “Тисменицягаз” тариф на  розподіл розподільними мережами складав 710,50 (без ПДВ) грн за тис. куб. м,  магістральними (тариф “Укратрансгаз”) – 22,20 (без ПДВ) грн за тис. куб. м. В той час як на території ліцензійної діяльності “Івано-Франківськгазу” – 713,10 грн за тис. куб. м та 19,60 грн за тис. куб. м відповідно. Як бачимо, тарифи на розподіл і транспортування різні, але сукупно тариф на доставку  газу був однаковий – 732,70 грн за тис. куб. м”,  – розповідає директор ТОВ “Івано-Франківськгаз” Юрій Пилипів.

Окрім того, ціна газу тепер змінюватиметься щомісячно. Кожного місяця НАК “Нафтогаз України” повинен надсилати  на адресу ТОВ “Івано-Франківськгаз Збут”, як постачальника зі спеціальними обов’язками, додаткові угоди з оптовою ціною на газ. Саме вона визначає, якою буде кінцева ціна на газ для населення.

Читайте також:  У ЛИПНІ ДРУГИЙ ЕТАП ПІДВИЩЕННЯ ПЕНСІЇ

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: