Не вовк – а болонка: Комаровський висловився про Омікрон і звідки він взявся

Зараження штамом коронавірусу Омікрон вже зафіксовано в Україні офіційно в одного пацієнта, при цьому на тлі зростання кількості країн, де циркулює цей дуже заразний маловивчений варіант COVID, в суспільстві виникає “паніка”. Доктор Євген Комаровський поділився думкою, наскільки побоювання виправдані.

Про це відомий педіатр і ведучий висловився на каналі “Україна”.

Також дитячий лікар назвав ряд версій – гіпотез про можливі причини появи штаму Омікрон, який відрізняється від інших штамів легшим перебігом хвороби при зараженні.

“Болонка, а не вовк”
Для цього Комаровський почав з образних прикладів, закликавши уявити “самий першородний уханський коронавірус “- умовним “вовком”.

“І потім виникли інші віруси: Альфа, Бета, Дельта – вони схожі на цього вовка. Але разом з тим їх можна порівняти з собаками, лайкою, вівчаркою… але, тим не менш, вони схожі на вовка. І раптом з’являється вірус, який більше схожий на йоркширську блондинку або на болонку, а не на вовка!” – пояснив він.

При цьому доктор зазначив, що еволюційного шляху цього перетворення вірусів ніхто не бачив.

Звідки міг взятися Омікрон
Комаровський розповів, що існує чотири версії про новий штам.

Читайте також:  Комаровський попередив українців про серйозну проблему: деякі лікарі знущаються над людьми

“Перша – що саме “Омікрон” довго жив в організмі ВІЛ-інфікованих людей. І в підсумку почав передаватися іншим людям. Але якщо такий вірус не зміг вбити людину з ВІЛ, чий імунітет і так ослаблений, то швидше за все й іншим безпечний”, – розмірковує педіатр.
Друга версія – що варіант коронавірусу Омікрон мутував в організмі гризунів.
Третя – мутований вірус “вийшов” з африканської країни, де “немає нормального медичного контролю”.
Четверта – що “Омікрон” обмінявся фрагментами геному з одним з уже існуючих коронавірусів, яким хворіють люди.

Як себе захистити
У підсумку доктор Комаровський закликає українців не надто переживати через Омікрон, проте продовжувати дотримуватися карантинних профілактичних заходів, а також щепитися від COVID-19.

“Але не слід впадати в паніку, продовжуємо робити все те, що і раніше: вакцинуватися, носити маски в громадських місцях і так далі”, – уклав лікар.

Нагадаємо, перед цим про штам Омікрон висловилася Ольга Голубовська, яка теж закликала не панікувати через появу вірусу в Україні. Також інфекціоніст зазначила, що цей зафіксований варіант коронавірусу – не перший випадок Омікрона в нашій країні.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: