facebook

Мобілізація по-новому: кому НЕ треба йти до ТЦК після 18 травня?

Озвучили категорії

Пише - джерело.

Закон про мобілізацію набуде чинності вже 18 травня 2024 року. Після цієї дати всі громадяни України, які перебувають на військовому обліку, протягом 60 днів зобов’язані оновити свої особисті дані в ТЦК.

Також це можна буде зробити в Центрі надання адміністративних послуг або через електронний кабінет військовозобов’язаного. Планується, що оновлення через ЦНАП має запрацювати від 17 травня, а електронний кабінет – від 17 червня.

Оновити свої військово-облікові дані від 18 травня повинні:
призовники віком 17-25 років, які мають посвідчення про приписку;
військовозобов’язані віком 25-60 років, які мають тимчасове посвідчення або військовий квиток;
жінки-медики та фармацевти, які перебувають на військовому обліку.
Як повідомив представник Генштабу ЗСУ полковник Юрій Глущенко, оновити свої військово-облікові дані повинні всі чоловіки віком від 18 до 60 років – незалежно від того, чи є особа придатною, обмежено придатною, непридатною до військової служби.

Глущенко також нагадав, що статус «обмежено придатний» був виключений з нового закону. Тож тепер громадянам надаватимуть лише статуси придатний або непридатний до військової служби.

– Ця інформація буде внесена до єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних і резервістів.

 

Це буде оновлена інформація, вона буде використана ТЦК для виконання заходів мобілізації, – пояснив представник Генштабу.

Кому не треба йти до ТЦК?
Як пояснив Глущенко, не потрібно йти до ТЦК для оновлення інформації громадянам віком від 18 до 60 років, які виключені з військового обліку. Цей факт має бути зазначений у відповідних державних реєстрах і військових квитках громадян.

Читайте також:  Поліція "накрила" столичні ресторани: склали понад сотню протоколів

Якщо у військово-обліковому документі чоловіка відсутня відмітка про виключення з військового обліку, то в працівників ТЦК можуть виникнути питання до такої особи для уточнення її статусу.

Якщо людина була виключена з військового обліку, але не має відповідного запису у військово-обліковому документі, треба звернутися до ТЦК для отримання цього запису.

Також чоловіки віком від 18 до 60 років, які після публікування закону про мобілізацію (17 квітня) вже оновили свої дані в ТЦК, не зобов’язані оновлювати інформацію знову після набуття чинності законом 18 травня.

За що виключають з військового обліку?
За новим законом про мобілізацію, виключенню з військового обліку в ТЦК підлягають ті, хто:

припинив громадянство України;
визнаний ВЛК непридатним до військової служби;
досяг граничного віку перебування в запасі (ті, кому понад 60 років).
– Якщо вас виключили з обліку, ваш військово-обліковий документ не вилучається і в нього вносяться дані про виключення з військового обліку.

 

Якщо ви оновили свої дані до 18 травня (до набуття чинності законом), в будь-якому разі у нього виникає обов’язок оновити їх ще раз, навіть якщо не відбулося жодних змін, – пояснив у коментарі «РБК-Україна» адвокат Антон Маринич.

Сообщение Мобілізація по-новому: кому НЕ треба йти до ТЦК після 18 травня? появились сначала на NEWS TiME.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також:


Залишити відгук