facebook

Мобілізація буде і в “Дія”: вже офіційно попередили всіх військовозобов’язаних

Подробиці

Пише - джерело.

Що варто знати українцям
Мобілізація в Дії буде, але цифровізація стосуватиметься виключно механізмів бронювання. Про це повідомили в матеріалі nv.

Отже, слід звернути увагу, що новий закон про мобілізацію є лише одним з документів, які впливають на перебіг призову. Окремі аспекти мобілізації регулюються актами, які ухвалює уряд або профільні міністерства.

22 квітня було проаналізовано проєкт нової постанови Кабінету міністрів, яка має регламентувати бронювання працівників через Дія. Розповідаємо, яким може стати порядок бронювання в електронному форматі.

Порядок бронювання працівників через Дію
Кабмін розробив новий порядок електронного бронювання військовозобовʼязаних у Дії. Документ, який отримали журналісти, є лише проєктом постанови, тобто нові правила ще перебувають на стадії розробки.

Урядовці хочуть відмовитись від паперового формату бронювання та перевести процедуру в електронний. Концепція бронювання лишається незмінною — бронюванню підлягають 50% військовозобовʼязаних працівників підприємств, визнаних критично важливими для економіки країни. Організація може забронювати більш ніж половину співробітників, якщо аргументує цю потребу. Які відомості роботодавець має надати для цього, — у постанові не вказано.

Електронне бронювання в Дії — як це відбуватиметься
Відповідно до інформації, яку здобули журналісти з тексту проєкта постанови, порядок бронювання через Дію починатиметься з того, що керівник підприємства (або уповноважена ним особа) матиме пройти ідентифікацію на порталі. Потім йому треба буде подати перелік співробітників для бронювання у довільній формі, а також інформацію про компанію.

Для бронювання працівників керівник підприємства має надати такі дані про своїх співробітників:

Читайте також:  В Україні призупинили виплату лікарняних і декретних – соцстрах

прізвище, імʼя та по батькові;
паспортні дані;
ідентифікаційний код;
склад військовозобовʼязаного (рядовий, сержантський, старшинський або офіцерський);
номер військово-облікової спеціальності;
тип військово-облікового документа (серія та номер за наявності);
відмітка про посаду керівника або заступника керівника підприємства.
Також необхідно вказати дані про підприємство — повну назву, адресу та ЄДРПОУ.

Після цього керівник підприємства затверджує перелік електронним підписом. Далі дані звіряються з даними у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів Оберіг. У разі успішної перевірки у реєстрі одразу формується позначка про бронь, а у Дії — відповідний сертифікат.

Відстрочка на підставі бронювання працівника триватиме шість або один місяць. На один місяць бронюватимуть лише раз за умови виявленні незначних відмінностей між поданою керівником інформацією та тою, що є у реєстрі Оберіг. За цей час людина має оновити дані в ТЦК або через електронний кабінет військовозобов’язаного. Після уточнення даних можна буде забронювати працівника на шість місяців.

Дія може заблокувати подання переліку працівників на бронювання, якщо:

Компанія перевищила ліміти за кількістю заброньованих співробітників;
організація не уточнювала дані про кількість військовозобовʼязаних у територіальному центрі комплектування;
у співробітників наявні незакриті адміністративні провадження про порушення мобілізаційного законодавства.
Бронювання анулюватиметься у разі:

Закриття підприємства;
звільнення працівника;
якщо у компанії завершився контракт для виготовлення товарів і надання послуг для Збройних Сил.

Сообщение Мобілізація буде і в “Дія”: вже офіційно попередили всіх військовозобов’язаних появились сначала на NEWS TiME.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також:


Залишити відгук