facebook

Легенди Станіславова. Командує начальник тилу

За часів СРСР у Івано-Франківську дислокувався штаб 38 армії, що займав будівлю теперішньої католицької школи Василя Великого на Шевченка, 11. І колись там заступником командира з тилу служив такий собі полковник, який поза очі мав прізвисько – Фантазер. Звідки? У штабі з цим була пов’язана ціла історія, а «Репортеру» її розповів франківець Олександр Волков.

Пише - джерело.

Під час війни 38 армією командував генерал-полковник Кирило Москаленко. Потім армію перекинули до Станіслава, через кілька років Москаленко пішов на підвищення, а там і став маршалом. Але наше місто не забував, бо воно йому дуже сподобалось.

На початку 1970-х Москаленко приїхав до Франківська контролювати у 38 армії командно-штабне навчання. Це така штабна гра, коли на картах відпрацьовують ведення бойових дій. У визначений день зібралось усе місцеве командування. І ось, коли паперова битва досягла апогею, Москаленко вирішив ускладнити усім життя.

«Увага, ввідна! Командний пункт знищений ворожою ракетою, – повідомив він. – Командир, начальник штабу і заступник вбиті. Командування армією перебирає начальник тилу. Прошу до карти, покажіть, як будете наступати».

Офіцери розгублено переглянулись, адже начальник тилу займається харчами, одягом, пальним, чим завгодно, але не воює. А що робити? Полковник на дерев’яних ногах підійшов до столу і взявся керувати. «Оцю дивізію висуваємо сюди, цей квадрат накриємо артилерією, резерв перемістимо в цей район».  Командир і начальник штабу засумували одразу, маршал ще хвилину терпів, але потім не витримав: «Досить! Ти полковник – фантазер. Твоя армія розбита».

Читайте також:  В мережі з’явилися неймовірно красиві фото міського парку в Івано-Франківську

Невідомо, яку оцінку Москаленко виставив за навчання, але після того тиловиків 38 армії почали посилено вчити тактиці – усіх, аж до начальника їдальні.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: