Наталія Русинкевич переконує: процес вишивання так заспокоює людину, додає сил і душевної рівноваги.
Калушанка розповідає, що сама ніколи не могла подумати, що може так захопитися вишивкою:
“Коли бачила, як хтось із подруг чи знайомих вишиває, то завжди жартувала, що спробую себе у ролі вишивальниці хіба аж на пенсії. Проте одного разу син сказав, що йому до школи на якийсь захід потрібна вишиванка, а з варіантів, які продавалися в наших магазинах, мене не влаштував жоден, відтак взяла до рук голку та нитки і почалося… Після дитячої сорочки пошила собі вишиванку, а наразі в нашій сім’ї кожен уже має по декілька варіантів цього традиційного та одного з найдавніших одягу українців”.
На переконання Наталії Русинкевич, процес вишивання заспокоює людину, додає сил і душевної рівноваги, інформують “Вікна” з посиланням на “Нафтохімік-Калуш”. Вишиває для себе — не на продаж:
“Я людина практична, тому здебільшого вишиваю те, що можна активно використовувати. Наприклад, окрім вишитих сорочок та платтів, вишиваю багато обкладинок для паспортів, які дарую родичам, друзям та знайомим.
На продаж є вишила буквально декілька речей і зрозуміла, що це не моє. Коли я вишиваю для когось на подарунок, робота йде набагато легше, нитка за ниткою лягає якось сама собою. Приємно вишивати, коли в уяві вимальовуються щасливі емоції майбутнього власника того чи іншого виробу… А от вишивати на замовлення за гроші, повторюся, не моє”.
Наталії вдалося створитивже більше 20 вишиванок. Вишити обкладинку для паспорта займає 2-3 дні, а вишиванки — по-різному: залежно від складності орієнтовно 2-3 місяці. Здебільшого вишиває лише вечорами після основної роботи та інших домашніх справ.
Любить вишиту бордовими нитками на сірому льоні чоловічу сорочку. Також подобається чоловіча сорочка, на якій у вишивці є галка, як на гербі Франківщини.
Майстриня додає, що не любить вишивати за заготовкою:
“Загалом я не люблю стандартних вишиванок, тому шукаю цікаві ідеї на просторах Інтернету, доповнюю їх по-своєму і виходять унікальні вироби. До речі, кольори ниток я завжди підбираю самостійно, а не беру ті, що зазначаються у схемах. Для мене неприйнятно вишивати по заготовці”.
Окрім вишивання хрестиком, практикує й одну з найдавніших технік вишивання — низинку. Мріє освоїти вишивку картин стрічками.
Вишиваючи ту чи іншу сорочку, калушанка звертає увагу на те, щоб вишивка несла певну нашу символіку. Наприклад, серед її вишиванок сорочка з сваргою, а синові вишила сорочку з його закодованим ім’ям.
Популярні дописи:
Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓