facebook

Кабмін скасував: у поліції попередили водіїв – вимикати фари з 1 травня чи ні

Важливе нововведення

Пише - джерело.

З 1 травня скасовано часовий інтервал використання денних ходових вогнів за межами населеного пункту. Раніше, щоб позначити транспортний засіб, що рухається у світлий час доби за межами населеного пункту, з 1 жовтня по 1 травня водії мали включати денні ходові вогні, а у разі їх відсутності у конструкції транспортного засобу – ближнє світло фар. Про це нагадав голова патрульної поліції Олексій Білошицький.

Постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2023 №1105 такий часовий інтервал скасовано, і вказане правило для транспортних засобів застосовується постійно. Основна мета зазначених змін у ПДР – це зниження аварійності на вулично-дорожній мережі країни та запобігання загибелі та травмуванню людей у ​​ДТП.

Світло фар – це додаткова умова безпечного руху. Європейські дослідження це підтверджують. Згідно з дослідженням European Commission “Daytime running light” застосування денних ходових фар зменшує кількість багатосторонніх денних аварій на автомобілях приблизно на 5-15%.

Читайте також:  Чи висаджуватимуть пасажирів без COVID-сертифікату з автобуса: пояснили у Нацполіції

Дослідження показують, що використання денних ходових вогнів не лише покращує видимість, а й впливає на своєчасне периферійне сприйняття транспортних засобів, які здійснюють різні маневри. Крім того, автомобілі з денними ходовими вогнями краще ідентифікуються як автомобілі на відстані, а також безпечніше оцінюються в порівнянні з автомобілями без них. Все це сприяє тому, що денні ходові вогні позитивно впливають на безпеку дорожнього руху.

Частиною другою статті 122 КУпАП встановлено адміністративну відповідальність, зокрема, за порушення правил використання зовнішніх освітлювальних приладів або попереджувальних сигналів на початку руху або зміну його спрямування, використання цих приладів та їх перероблення з порушенням вимог відповідних стандартів. Санкція статті передбачає накладення штрафу у розмірі 510 грн.

Сообщение Кабмін скасував: у поліції попередили водіїв – вимикати фари з 1 травня чи ні появились сначала на NEWS TiME.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також:


Залишити відгук