Свого часу геніальний давньогрецький філософ і вчений Арістотель стверджував, що насолода спілкування — головна ознака дружби. Тому дуже важливо розпочинати формувати комунікативну компетенцію дитини якомога раніше.
Росте дитина — відповідно, зростає її потреба в спілкуванні, тобто її щоденне мовленнєве навантаження. Не менш важливим є й те, як сприймають мовлення вашої дитини дорослі і діти, з якими вона спілкується, чи є воно чітким, виразним, розбірливим, зрозумілим і приємним на слух для співрозмовника, розповіла “Вікнам” Тетяна Рибак, вчителька-логопединя ДНЗ ясла-садок «Ластівка» міста Калуш.
Дошкільний вік у житті кожної дитини — це, передусім, період бурхливого розвитку її мовлення. Тому вкрай важливо зробити мовлення своїх дітей правильним і багатим. Чистота мовлення, правильність, етичність та культура мовленнєвих висловлювань повністю залежать від середовища, в якому виховується дитина. Що багатшим і правильнішим є мовлення вашого малюка, то простіше йому висловлювати свої думки, підтримувати стосунки з однолітками й дорослими, пізнавати навколишній світ, цікаво розповідати про події, які відбуваються навколо.
Упродовж останніх років педагоги помічають істотне зниження рівня мовленнєвого розвитку дітей. Основною причиною цього є брак спілкування дітей з батьками і його заміна численними гаджетами. А від рівня оволодіння мовленням і вмінням вправно висловлювати власні думки залежить не тільки розумовий, але і психічний розвиток їхньої дитини. Недоліки в мовленні негативно впливають на особистість дитини, на формування характеру, часто травмують її психіку. Як правило, така дитина часто стає дратівливою, замкненою, плаксивою, навіть можуть виникати мовленнєві комплекси. Тому вкрай важливо батькам своєчасно помітити і допомогти дитині подолати мовленнєву ваду.
Насторожує легковажність окремих батьків стосовно рівня мовленнєвого розвитку їхнього малюка, нерозуміння того, що йому потрібна вчасна допомога фахівця, зауважує Тетяна Рибак.
Дорослі, які оточують дитину, мають постійно контролювати правильність своєї вимови, збагачувати власне мовлення образними засобами, говорити повними, поширеними реченнями, граматично правильними і спонукати до цього дітей. Адже дошкільники миттєво сприймають і запам’ятовують слова дорослих, наслідуючи їх, навіть переймають стиль їхнього спілкування. Тож раджу батькам замислитись над чистотою і багатством власного мовлення.
Ще в дошкільному віці доцільно звернутись до фахівця з корекції мовлення — логопеда, який шляхом всебічного обстеження всіх сторін мовлення зможе виявити недоліки, діагностувати їх і допомогти подолати симптоми мовленнєвих порушень, радить логопединя.
Набагато краще, коли батьки самі тактовно, спокійно звернуть увагу на мовленнєві недоліки своєї дитини, аніж це зроблять (дуже часто у жорстокій формі) нетактовності однолітків, акцентує Тетяна Рибак.
Популярні дописи:
Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓