COVID-19: коломийський лікар пояснив, як відрізняють ковідну пневмонію

Перевіряли у пацієнтів легені на наявність пневмонії, спричиненої коронавірусом, а виявили онкологію чи туберкульоз. Таке не рідкість, кажуть медики Коломийського лікувально-діагностичного центру.

Щодня в центр на обстеження – комп’ютерну томографію легенів – приходить майже 50 осіб. Це не лише мешканці Коломиї, а й кількох прилеглих районів, інформує НТК.

У більшості з них і справді констатують пневмонію, яку викликає інфікування COVID-19. Лікар Орест Мельник каже, що так звана ковідна пневмонія має характерний вигляд і на КТ її візуально ні з чим не сплутаєш.

“Легенева тканина при таких пневмоніях світліша, ніж зазвичай, тобто вона ущільнилася і стала менш насичена киснем. В ній ми бачимо запальні вогнища, їх багато, загальна картина характеризується полісегментарністю, тобто кожен відділ легенів уражений. Це характерно суто для ковідної пневмонії. Чому? Бо така пневмонія різко відрізняється”, – розповідає і показує лікар.

Комп’ютерна томографія є найбільш інформативним способом визначити, чи є у хворого пневмонія, яка саме і наскільки уражені органи дихання, зазначає медик. Це дає підстави лікареві визначити, чи недужого з коронавірусом можна відправляти на домашнє лікування, чи потрібно класти в стаціонар.

Читайте також:  “В Україні пенсіонери не чекали на такий сюрприз, пенсія зміниться радикально невдовзі”: літні українці та несподіванка

“Якщо у хворого враження легенів понад 50%, це класифікується як КТ-3 і КТ-4, то його необхідно терміново госпіталізувати”, – пояснює Орест Мельник.

За його словами, ані рентген, ані тестування не може визначити ураження легенів, що їх заподіює COVID-19.

Орест Мельник зазначає, що неодноразово у пацієнтів з підозрою на запалення легенів при КТ визначали новоутворення чи патологію, яку дає туберкульоз.

“Ми таких пацієнтів одразу повідомляємо, щоби вони могли якнайшвидше розпочати лікування. Виходить так, що люди бояться корованірусу, приходять, щоби його виключити, а насправді пів року чи й рік ходять, наприклад, із туберкульозом і не звертають на хворобу увагу. З відкритими формами”, – додає лікар.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: