Чим корисний виноград: 8 науково підтверджених переваг споживання ягід

Виноград містить багато корисних поживних речовин. Експерти кажуть, що щоденне вживання ягід винограду має як плюси, так і мінуси.

Неймовірно універсальний, виноград є одним з поживних продуктів — багате джерело вітаміну К, оскільки містить понад 18% щоденної рекомендованої норми споживання (йдеться про 200-250 г ягід), що підтримує здоров’я кісток, а також має низький вміст жиру, натрію та холестерину.

Виноград приблизно на 84% складається з води. Ви можете їсти виноград з виноградної лози, додавати його до смузі, салатів або навіть заморожувати для льодяників. Водночас у деяких випадках виноград може принести більше шкоди, ніж користі, якщо зловживати великими порціями ягід.

Обережно з виноградом!
Солодкий смак винограду є результатом природного високого вмісту цукру. Ба більше, виноград може містити багато вуглеводів. Наприклад, склянка ягід містить близько 23 г цукру, 27 г вуглеводів і лише один грам білка. Іншими словами, якщо захопитися виноградом, кількість цукру та вуглеводів, які ви споживаєте, швидко зросте.

Дієтологи кажуть, що виноград (як і будь-який інший фрукт) зазвичай вважають здоровим перекусом, якщо його споживати в помірних кількостях.

Щоб отримати краще уявлення про користь і побічні ефекти від споживання винограду на ваше загальне здоров’я та самопочуття, давайте спершу звернемося до основної харчової цінності винограду.

Поживна цінність винограду
За даними USDA (Міністерство сільського господарства США), одна чашка зеленого чи червоного виноград містить:

104 калорії
1,1 г білка
0,2 г жирів
27,3 г вуглеводів
1,4 г клітковини
23,4 г цукру
4,83 мг вітаміну С (5% DV)
0,13 мг вітаміну B6 (8% DV)
22 мг вітаміну K (18% DV)
288 мг калію (6% DV)
Отже, чи корисний виноград? Продовжуйте читати, щоб дізнатися, що може статися з вашим організмом під час споживання винограду.

Виноград пов’язаний із довголіттям і молодістю
Хочете зберегти своє здоров’я та зовнішній вигляд у найкращому стані з віком? Результати багатьох досліджень свідчать про те, що споживання винограду сприяє довголіттю. Це тому, що виноград містить ресвератрол — природний антиоксидант, який стримує ознаки старіння, зменшуючи окислювальний стрес, мінімізуючи запалення та підтримуючи клітинні процеси, які допомагають регулювати старіння та загибель клітин. Ресвератрол також пов’язаний із покращенням якості шкіри та сприяє росту та зміцненню волосся.

Зменшує запалення
“Хронічне запалення пов’язане з раком, серцевими захворюваннями, хворобою Альцгеймера, діабетом 2 типу, артритом та іншими серйозними захворюваннями. На щастя, виноград сповнений антиоксидантів, таких як вітамін С, вітамін К, поліфеноли, катехіни та антоціани — усі вони можуть допомагають зменшити запалення”, — каже лікарка-дієтологиня і особиста тренерка Джессі Федер.

Відомо, що виноград, особливо червоний, багатий на ресвератрол, що допомагає захистити від запалення. Зокрема, ресвератрол живить захисну оболонку для кровоносних судин для запобігання травмам, а значить запаленню серця. Дослідження навіть виявили, що прийом екстракту виноградного порошку може підвищити рівень протизапальних сполук у вашій крові.
Зміцнює імунну систему
Виноград є чудовим джерелом вітаміну С. Одна чашка винограду становить понад 5% рекомендованої добової норми аскорбінки.

Вітамін С є важливою поживною речовиною, яка сприяє вашій імунній системі, що може пояснити, чому дослідження в пробірках показали: екстракт виноградної шкірки може захистити від вірусу грипу.

Дослідження 2013 року, у якому порівнювали імуностимулюючі ефекти сотень продуктів, показало, що червоний виноград виділявся, головним чином завдяки ресвератролу, який також працює з вітаміном D, щоб підвищити експресію специфічного гена, який бере участь у захисті імуннітету.

Читайте також:  22 інфікованих та 2 смерті – статистика епідемії COVID-19 за минулу добу на Прикарпатті

Виноград знижує ризик серцевих захворювань
Одна чашка винограду містить 288 мг калію, який відіграє ключову роль у зниженні артеріального тиску. Мало того, дослідження показали, що червоний виноград містить сполуки, які можуть допомогти знизити загальний і “поганий” холестерин ЛПНЩ.

“Доведено, що поліфеноли у винограді знижують ризик атеросклерозу (зміцнення артерій). Вони також допомагають підтримувати еластичність кровоносних судин, таким чином знижуючи артеріальний тиск і (утримувати) тромбоцити від злипання та утворення закупорок”, — каже дієтолог Пол Клейбрук.

Підтримує ваше когнітивне здоров’я
Дослідження показали, що вживання винограду підтримує не тільки ваше фізичне, але й когнітивне здоров’я.

Виноград покращує пам’ять і концентрацію. Антиоксидантні сполуки у винограді допомагають мінімізувати окислювальний стрес у мозку, що може захистити його від погіршення когнітивних функцій і втрати пам’яті з віком.

Одне дослідження 2017 року показало, що коли дорослі щодня приймали харчову добавку з екстрактом винограду, вони покращили свої результати тестів на увагу, пам’ять і мову.

Виноград також може покращити приплив крові до мозку, таким чином покращуючи вашу щоденну концентрацію.

Дослідження показали, що ресвератрол, специфічний антиоксидант, який міститься в основному в шкірці ягід, допомагає знизити ризик розвитку хвороби Альцгеймера, зменшуючи запалення в мозку.

Покращує артеріальний тиск
Якщо кров’яний тиск не контролювати, це може збільшити ризик двох основних причин смерті: серцевих захворювань та інсульту. Але хороша новина полягає в тому, що існує багато способів, пов’язаних з дієтою, які допомагають контролювати та запобігати стрибкам кров’яному тиску.

Вживання винограду може допомогти збалансувати артеріальний тиск, оскільки ягоди містить багато калію та мало натрію. Як зазначає CDC, надлишок солі може підвищити артеріальний тиск. Однак дослідження 2016 року в Nutrients показує, як калій допомагає знизити артеріальний тиск, сприяючи розширенню вен і артерій, а також вимиваючи надлишок натрію.

Відновлює пошкоджені клітини і захищає від вільних радикалів
Антиоксиданти — це потужні речовини, які захищають ваш організм від вільних радикалів, а у винограді їх дуже багато! Ці антиоксиданти допомагають захистити та відновити ваші клітини від окислювального стресу, який пов’язаний із розвитком хронічних захворювань, таких як рак, хвороби серця та діабет.

Окислювальний стрес просто означає, що у вашому організмі занадто багато вільних радикалів (продуктів життєдіяльності) і недостатньо антиоксидантів (нейтралізаторів відходів), щоб їх знищити. Результатом є пошкодження тканин, що може призвести до захворювання. На щастя, виноград містить масу антиоксидантів, зокрема, флавоноїди, фенольні сполуки, вітамін С, кверцетин лютеїн, бета-каротин і ресвератрол.

Дослідження показали, що виноград містить понад 1600 корисних рослинних сполук, і оскільки найвища концентрація антиоксидантів у насінні та шкірці, краще їсти ягоди цілком, ніж просто пити виноградний сік.

Нагадаємо, що червоний виноград містить більше антиоксидантів, ніж зелений, оскільки він містить антоціани, тип флавоноїду, який відповідає за його колір.

Виноград покращує сон
Виноград містить невелику кількість мелатоніну, гормону, який допомагає регулювати цикл сну та неспання. Спробуйте з’їсти виноград за годину-дві до сну. Водночас пам’ятайте про розмір порції, інакше ви можете випадково перевантажити цукром, що може вплинути на якість вашого сну та травлення.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: