facebook

Батьки, краще сядьте: до школи змусять ходити з 3-х років

Оце так поворот

Пише - джерело.

Україна якнайшвидше має переходити на 12-річну систему середньої освіти, при цьому шкільне навчання має починатися не з 6 років, як зараз, а набагато раніше – з 3-5. Таку заяву зробив в інтерв’ю “Обозревателю” колишній керівник Українського центру оцінювання якості освіти доктор педагогічних наук Ігор Лікарчук.

“Так, ми чи не єдина країна в Європі, де немає 12-річки. Але при цьому сором’язливо мовчимо, що в інших країнах відлік 12 років починається з 3,4,5 років. Щоб випускники не закінчували 12-річку в дітородному віці… Між іншим, коли тільки починали говорити про 12-річку, я особисто наполягав на тому і переконував, що один рік треба додати знизу… Це теж дуже важливий мотиваційний чинник: чи варто дитину віддавати до школи, яку вона закінчить майже 19 років…”, – зазначив він

Читайте також:  Табу на булочки з сосисками: у франківських їдальнях школярів частуватимуть їжею без цукру і майже без солі (відео)

Лікарчук додав, що найменше на те, чи будуть із профільної школи “виходити зрілі та свідомі випускники”, впливають “завантаженість” програми та тривалість навчання. За його словами, якість освіти залежить від двох чинників.

“Перший – мотивація учня отримати якісні знання. Другий – якісна та продуктивна робота вчителя. Все інше – вторинне”, – переконаний він.

Доктор наук наголосив, що в Україні нічого не робиться для того, щоб запровадити нові мотиваційні чинники для претендентів на освіту. Він додав, що в суспільстві давно сформувалося переконання, що стати багатим та успішним можна і без якісної освіти.

“Безграмотні та малоосвічені можуть бути навіть народними депутатами, очолювати громади, керувати міністерствами тощо. Що змінить профільна школа в цьому контексті?”, – запитує Лікарчук.

Сообщение Батьки, краще сядьте: до школи змусять ходити з 3-х років появились сначала на NEWS TiME.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також:


Залишити відгук