У франківських автошколах вимагають плату за теорію у тих, хто вже вивчив її самостійно

Віднедавна українцям дозволили складати іспити з ПДР за самопідготовкою — без навчання в автошколі. Після складання теоретичного іспиту, щоби отримати водійське посвідчення, обов’язково потрібно пройти курс практичних занять в акредитованій автошколі, отримати відповідний сертифікат та скласти іспит з водіння у сервісному центрі МВС.

Автошколи Івано-Франківська на своїх сайтах публікують здебільшого окремі прайси за навчання з теорії та практичні заняття. Проте якщо ви склали теоретичний іспит за самопідготовкою, то у більшості автошкіл не зможете замовити й оплатити лише практичні заняття. Приступити до практики вони дозволяють лише після оплати вартості теоретичного курсу, навіть якщо ви вже склали тести. Деякі автошколи цей внесок називають “реєстраційним збором” чи “оплатою за сертифікат”, пише “Курс”.

Журналісти зателефонували в усі акредитовані автошколи Івано-Франківська і дізналися про вартість навчання на найбільш розповсюджену категорію “B” для учнів, які склали теоретичний іспит за самопідготовкою.

ТОВ “Автошкола Вердант”

На сайті автошколи вказана вартість навчання на категорію “В” 7 тисяч гривень. Зазначено, що чотири тижні триває навчання теорії та п’ять — практики.

У телефонній розмові представник школи пояснює: 7 тисяч гривень — це лише оплата за теоретичні заняття. Одне заняття з водіння коштує 650 гривень за півтори години на автомобілі з механічною коробкою перемикання передач та 800 гривень — з автоматичною.

Ті, хто вже склав теоретичний іспит, все одно повинні заплатити 5000 гривень плюс окремо за практичні заняття.

“П’ять тисяч треба заплатити, ми надаємо номер інструктора, і ви півтора місяця вчите практику. Перше заняття на Юності (навчальному майданчику автошколи. — Авт.) — і далі з інструктором по маршрутах. То є п’ять маршрутів, ви будете по всіх маршрутах їздити”, — пояснює представник школи.

Для допуску до практичного іспиту за півтора місяця треба пройти щонайменше 10 практичних занять.

Івано-Франківський міський СТК ТСО України

На сайті автошколи вказана вартість навчання 6500 гривень та по 350 гривень за кожне практичне заняття.

Телефоном пояснюють, що 350 гривень коштує година їзди незалежно від типу коробки передач. Ціна однакова для “механіки” чи “автомата” і включає паливо.

Проте учням, які склали теорію за самопідготовкою, треба оплатити 2500 гривень і за кожне практичне заняття по 350 гривень. Пояснюють, що за програмою треба від’їздити 40 годин. Однак кількість занять для кожного учня індивідуальна, здебільшого це 10-15, а комусь достатньо і 5.

Івано-Франківська обласна автомобільна школа громадської організації “Всеукраїнська спілка автомобілістів”

На сайті автошколи вказані такі розцінки:

7000 грн теоретичний курс + 335 грн одне практичне заняття (автомобіль з механічною коробкою перемикання передач);
7000 грн теоретичний курс + 400 грн одне практичне заняття (автомобіль з автоматичною коробкою передач);
7000 грн реєстрація на практичний курс + вартість практичного заняття;
3000 грн відновлення навичок водіння (при наявності посвідчення водія)+вартість практичного заняття.
Телефоном пояснюють, що учні, які склали за самопідготовкою, мають оплатити 7000 гривень “за реєстрацію на практику”. Заняття тривають 45 хвилин, можна брати подвійні заняття.

Автошкола Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу

На сайті автошколи вартість навчання вказана 4300 гривень — 10 тижнів навчання та 40 годин практичного керування. Зазначається, що у вартість навчання не входить вартість палива.

Телефоном пояснюють: 4300 гривень коштує теорія, 4000 гривень — 30 уроків їзди (а не 40, як вказано на сайті, але значно більше, як в інших автошколах).

Якщо склали теорію за самопідготовкою, вартість не змінюється — все одно треба заплатити 8300.

“Інструкторам все одно зарплата платиться”, — намагається пояснити стягнення оплати за ненадану і незамовлену послугу представник автошколи.

ПП “Автобан”

На сайті автошколи нема окремого поділу плати за теорію і практику. Навчання на категорію “В” коштує 11 тисяч гривень.

Проте телефоном пояснюють: для учнів, що склали теоретичний іспит за самопідготовкою, навчання обійдеться у 8 тисяч гривень. Сюди входить 14 занять з водіння по одній годині і 15-те — іспит.

ПП “Автошкола “Автолюб-ІФ” та ПП “Карпати-АВС”

Ці автошколи зареєстровані за різними адресами, однак мають спільний сайт та один прайс.

На сайті розділені розцінки на теорію та практику. Так, теорія коштує 6900 гривень (“механіка”) та 7 500 гривень (“автомат”). Вартість практичних занять (одна година) становить 450 гривень для навчання на автомобілях з механічною коробкою перемикання передач та 500 гривень — з автоматичною.

Однак тим, хто склав теоретичний іспит за самопідготовкою, все одно треба оплатити за теорію.

“У нас можна на практику записатися, але по вартості у нас нічого не змінюється. Все одно вартість навчання — 6900 і водіння 450 гривень”, — пояснила представниця школи.

ТОВ “Персей-ІФ”

На сайті автошколи розцінок на навчання немає.

Телефоном пояснюють: 7000 гривень коштує теорія, 450 гривень — заняття на “механіці” та 500 гривень — на “автоматі”.

Якщо ж теорію ви вже склали, все одно треба оплатити 5000 гривень — і тоді можна приступати до практичних занять. Для допуску до іспиту необхідно від’їздити до 20 уроків.

ТОВ “ПКБ-ІФ”

Автошкола не має сайту, є лише сторінка у фейсбуці. Однак розцінок там журналісти не знайшли.

Телефоном пояснили, що вартість теорії — 6500 гривень. Година водіння на “механіці” коштує 450 гривень, на “автоматі” — 600 гривень. Якщо теорію ви вже склали, то треба сплатити 4500 гривень і вартість практичних занять.

Щоби закінчити автошколу, потрібно від’їздити 20 годин.

Міжшкільний ресурсний центр Івано-Франківської міської ради

Автошкола не має ні сайту, ні соцмереж. Адреса та телефон на сайті Головного сервісного центру МВС застарілі.

Телефоном пояснюють,тщо навчання в автошколі коштує по 5000 гривень теорія і практика.

Читайте також:  Держпродспоживслужба Франківщини застерігає споживачів від забракованого електричного обладнання

“Теоретична частина коштує 5 тисяч — три тижні навчання. Це може бути як очно, так і дистанційно, — пояснила працівниця автошколи. — Щодо практики так само: 5000 практична частина, сім тижнів навчання, 15 годин їзди тут включено. В тому разі, якщо вам замало буде цих годин, то додатково вже кожну годину можете добирати”.

Якщо ви склали теорію за самопідготовкою, то потрібно оплатити лише практичні заняття без якихось додаткових доплат.

ПП “Актив драйв”

Сайт автошколи не працює. Телефоном пояснюють, що теорія коштує 5500 гривень, практичні заняття на “механіці” — 600 гривень за 1,5 години, на “автоматі” — 650 гривень за 1,5 години.

“Якщо ви склали теорію за самопідготовкою, то вам потрібно для того, щоби зареєструватися, оплатити 3500 гривень, і плюс кожне заняття буде коштувати 600 гривень, якщо “механіка”, і 650 гривень — якщо автомат. Мінімум 10 занять має бути, тому що там чотири маршрути є на екзамен, і вже інструктор дивиться, чи вам тих занять вистачає, чи вам ще треба буде добирати декілька занять для того, щоби ви могли скласти”, — пояснили в автошколі.

ТОВ “ЕЛІТ-АВТО-ІФ”

На сайті автошколи зазначені такі розцінки:

7000 грн практичний і теоретичний курс навчання + 335 грн одне практичне заняття (механічна коробка передач);
7000 грн практичний і теоретичний курс навчання + 400 грн одне практичне заняття (“автомат”).
Телефоном пояснюють, що практичне заняття триває 45 хвилин, треба взяти щонайменше 20 уроків.

Тим, хто вже склав теоретичний іспит, все одно треба сплатити 7000 гривень.

“У сім тисяч гривень входить оплата практичного курсу, експлуатація автомобіля, робота інструктора і плюс теоретична підготовка. 335 гривень — це практично за пальне, яке ви будете використовувати, коли будете їздити на навчальному автомобілі”, — кажуть в автошколі.

ТОВ “Автодрайвер плюс”

На сайті автошколи вказано, що вартість теоретичного курсу — 7000 гривень. Вартість практичного заняття — 700 грн/1,5 год. (“механіка”) та 800 грн/1,5 год. (“автомат”).

Ті, хто вчить теорію в автошколі, мають заплатити 7000 гривень за заняття, а ті, хто не вчить, — 7000 грн за “реєстрацію”.

“Тому що ми все одно реєструємо учня у групу, ми так само видаємо свідоцтва, ми супроводжуємо учня повністю від і до. Тому така ціна”, — пояснює працівниця автошколи, чому всім треба платити 7000 грн.

Скільки треба взяти практичних занять, залежить від кожного учня індивідуально.

“По навчальній програмі треба 40 годин від’їздити. Але якщо ви швидше навчитеся, то буде менша кількість. Тут все залежить від учня”, — каже співрозмовниця.

ТОВ “Автостатус ІФ”

Автошкола сайту не має. Представник автошколи пояснив, що теоретичний курс коштує 4500 гривень. Одне практичне заняття на “механіці” — 400 гривень, на “автоматі” — 500 гривень.

“Якщо склали теорію — можна йти на практику. Якщо за самопідготовкою — оплачуєте три тисячі на рахунок за свідоцтво і плюс 400 гривень година водіння. Треба наїздити 20 годин, але комусь треба більше — комусь менше, то вже від людини залежить”, — кажуть в автошколі.

ТОВ “Автошкола “Вікторія””

Автошкола зареєстрована у Тисмениці, але про уроки водіння можна домовитися і в Івано-Франківську.

На сайті автошколи є не лише розцінки, але й різні тарифні плани.

Тільки теорія коштує 4500 гривень, теорія та 20 практичних занять — 10 500 гривень, теорія та 40 практичних занять — 16 000 гривень.

Одне заняття з водіння (1 год.) на “механіці” коштує 400 гривень, на “автоматі” — 500 гривень. Якщо оплатити відразу 10 занять, то надається 500 гривень знижки.

В автошколі пояснили, що стандартний курс практики складається із 20 занять.

“Якщо вам потрібне свідоцтво про те, що ви закінчили в автошколі курс практичних занять, то це ще буде плюс дві тисячі гривень, а якщо для себе, то оплачуєте лише за години їзди”, — пояснили в автошколі.

До речі, для того щоб скласти іспит з водіння, необхідно наїздити із інструктором не менше як 40 годин. Це передбачено типовою навчальною програмою підготовки та перепідготовки водіїв транспортних засобів, якою повинні керуватися всі автошколи. Натомість франківські автошколи нехтують цими вимогами та обіцяють видати сертифікат за 15-20 занять, а хтось і за 10. Не соромлячись при цьому вимагати тисячі гривень за так звану “реєстрацію” з тих, хто вже склав іспит на знання ПДР.

Журналістка Марія Гаврилюк у соцмережі зазначила, що в франківських автошколах замість передбачених типовою програмою 40 практичних занять пропонують значно менше.

“Теорія і 40 необхідних практичних занять у франківських автошколах коштують так само, як у найкращих школах Києва. Але 40 занять, як передбачено типовою програмою, ніхто з вами не збирається їздити. Всі обіцяють видати сертифікат після 15-20 занять. В одній автошколі мені навіть сказали, що комусь і 5 занять достатньо. Звичайно, легше взяти гроші ні за що. За таке треба позбавляти акредитації. Але чомусь це всім ок”, — наголосила Марія Гаврилюк.

За її словами, щоб вивчити теорію, автошколи абсолютно не потрібні:

“Спочатку автошколи активно розганяли меседжі: мовляв, теорію без них ви не вивчите ну ніяк. Це неправда. Переконалася на власному досвіді, що автошколи абсолютно для цього не потрібні. Вчилася сама, склала тести приблизно за 3 хвилини — правильно відповіла на усі 20 запитань. Коли вийшла з сервісного центру, хлопець, який складав тести після навчання в автошколі розказував, що не склав, бо запитання були дуже складні — їх в автошколі такого не вчили”.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: