Мед — це натуральний продукт, що містить багато вітамінів, мінералів і антиоксидантів. Але чи дійсно він корисний лише тому, що натуральний?
Щоб дізнатися більше, ми поговорили з експертами-дієтологами про користь меду, а також деякі можливі побічні ефекти після його вживання.
Поживні речовини на 1 столову ложку меду (21 грам)
Калорійність: 63,8
Жири: 0 грам
Вуглеводи: 17,3 г
Цукор: 17,2 гр
Фруктоза: 8,6 грам
Глюкоза: 7,5 грам
Сахароза: 0,2 г
Клітковина: <0,5 грама
Білок: <0,5 грам
6 переваг меду для здоров'я
Мед має антимікробні властивості
За словами американської дієтологині Мері Сабат було встановлено, що мед має антимікробні властивості. А це означає, що він може допомогти боротися з бактеріями, грибками та вірусами. Вона додає, що згідно з дослідженням, опублікованим у British Journal of Surgery, мед навіть виявився ефективним у лікуванні інфікованих ран.
Мед багатий на антиоксиданти
Ще одна перевага меду у вашому раціоні полягає в тому, що він містить потужні антиоксиданти, які, як відомо, допомагають вашому організму.
"Мед є багатим джерелом антиоксидантів, які можуть допомогти захистити організм від пошкоджень, спричинених вільними радикалами, які є нестабільними молекулами, що можуть спричинити пошкодження клітин і сприяти хронічним захворюванням, таким як рак, хвороби серця та хвороба Альцгеймера", — каже Сабат.
Згідно з дослідженням у журналі Oxidative Medicine and Cellular Longevity, ці антиоксидантні властивості меду також були пов’язані зі зменшенням хронічного запалення.
Мед може допомогти у травленні
Навіть якщо ви, напевно, використовуєте мед як підсолоджувач або для полегшення стану під час хвороби, ви можете не усвідомлювати, що він також з часом покращує здоров’я кишківника.
За словами лікарки-дієтологині, було встановлено, що мед допомагає травленню, сприяючи росту корисних бактерій у вашому кишечнику, а дослідження, опубліковане в Frontiers in Nutrition, показало, що мед має "пребіотичний вплив на здоров’я кишечника".
Мед допомагає знизити артеріальний тиск
Численні дослідження підтверджують потенційний вплив меду на здоров’я серцево-судинної системи. За даними Міжнародного журналу досліджень навколишнього середовища та громадського здоров’я, мед покращує серцебиття, регулює рівень жиру в крові та запобігає загибелі здорових клітин в організмі.
Популярні дописи:
Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓