facebook

13 маловідомих фактів, знання яких одного разу може врятувати ваше життя

Багатьох травм або навіть смерті можна було б уникнути, якби люди правильно діяли в критичній ситуації.

Пише - джерело.

Іноді знання простого факту здатне підвищити шанс на виживання або допомогти врятувати когось. Один з користувачів сайту Reddit задав питання: «Який маловідомий факт може врятувати життя?» — і відповіді людей надихнули нас на створення корисної статті.

Нижче зібрані ситуації, від поведінки яких може залежати людське життя, і пропонуємо порядок дій, які допоможуть з ними впоратися:

Зустріч з агресивним ведмедем

Краще, звичайно, взагалі уникати ведмедів в дикій природі, але, якщо зустріч все-таки відбулася, то знайте, що слабке місце цієї тварини — маневреність. Ведмеді швидко бігають і добре повзають — змагатися з ними в цьому безглуздо, але вправно рухатися навколо якогось об’єкта, наприклад машини або дерева, їм набагато важче. Рано чи пізно хижак залишить спроби вас зловити, бачачи, що ця хитра порція «їжі» (ви) не варта витрачених сил.

Однак не варто панікувати до того, як ведмідь проявить агресію. Якщо він придивляється до вас — стійте нерухомо. Це означає, що він не може зрозуміти, хто ви і що збираєтеся робити. Якщо неспішно піде вам назустріч, то повільно йдіть. Ведмеді рідко нападають на людей, найімовірніше, він відступить, коли зрозуміє, що ви людина.

Запах риби або сечі в будинку, з’явився без причини

Якщо джерело визначити не вдається, то, ймовірно, це запах дротів, які плавляться. Така ситуація може призвести до займання або навіть вибуху. Кращим рішенням буде відключити електрику до з’ясування причини.

Течія, яка відносить вас в море

Випадково потрапивши в зворотну течію, марно плисти проти неї до берега — ви лише марно витрачаєте всі сили. Намагайтеся рухатися паралельно берегу, поки не вийдете з потоку, а потім гребіть до суші.

Аспірин при серцевому нападі

Всього одна таблетка може серйозно поліпшити самопочуття. Потерпілому слід негайно лягти, підстеливши щось під голову, або сісти, а потім прийняти ліки. Щоб подіяло швидше, його слід добре розжувати.

Діагностика теплового удару

Явними симптомами теплового удару серед інших є запаморочення та нудота, але вони можуть виникнути і з інших причин. Щоб перевірити напевно, слід з’їсти щось солодке, наприклад цукерку. Якщо смак здасться неприємним, це тепловий удар. Для людей з порушеннями в роботі серцево-судинної системи важливо якомога раніше з’ясувати причину симптомів і вчасно отримати кваліфіковану допомогу.

Проста маніпуляція, щоб привести людину до тями

Якщо терміново потрібно привести в почуття людину, що втратила свідомість, слід обережно покласти її на спину і підтягнути коліна до грудей. Це дасть приплив крові до мозку, і потерпілий опритомніє. Але спочатку слід переконатися, що у нього немає травм ніг і тулуба, інакше така допомога може погіршити ситуацію.

Читайте також:  Пішла у справах: у Франківську горе-матір залишила однорічну дитину у квартирі з вибитими дверима (фото)

Допомога при укусі отруйної змії

Всупереч поширеним помилкам, не можна висмоктувати отруту, прикладати холодне, накладати джгути, компреси і припікати рану. До моменту, коли потерпілим займуться фахівці, йому треба багато пити і прийняти антигістамінний (протиалергічний) препарат. Місце укусу слід тримати в спокої, інакше отрута буде швидше поширюватися по тілу.

Після реанімації потопельника

Якщо наковтавшись води людину вдалося реанімувати, то це не значить, що її життю нічого не загрожує. Слід негайно відправитися в лікарню — в іншому випадку він може померти протягом кількох діб, якщо в легенях залишилася вода.

Як розбити скло машини при аварії

Опинившись у ситуації, коли вибратися з машини можливо тільки через вікно, а не через двері, варто пам’ятати, що скла набагато простіше розбити ударами не по центру, а по краях. До речі, з цим завданням легко впорається підголовник, якщо його вдасться витягнути зі спинки сидіння. У різних автомобілях підголовники кріпляться по-різному — варто розібратися з цим заздалегідь.

Пожежа з-за пляшки води

Звучить дивно, але якщо на неї падають прямі сонячні промені, то це дійсно може стати причиною загоряння. Річ у тому, що в такому випадку пляшка виступить у ролі лінзи і сконцентрує сонячне тепло на якійсь точці. Зберігати такі ємності краще подалі від вікна і ніколи не залишати в машині.

Антигістамінні препарати потрібно завжди носити з собою

Може виявитися, що у вас алергія на щось, з чим ви раніше не стикалися. Причому вона настільки сильна, що без належної допомоги можна запросто відправитися на той світ. Це особливо актуально в подорожах, коли люди пробують нові для себе делікатеси, стикаються з новими видами рослин і так далі.

Вода на пляжі занадто далеко від звичайної риси

Занадто обмілілий берег океану — знак наближення цунамі. Помітивши це в районі, де можливо таке стихійне лихо, треба негайно попередити всіх навколо і бігти.

Напередодні цунамі в Індійському океані у 2004 році, на жаль, цьому мало хто надав значення. Майже на всьому узбережжі люди вийшли на берег збирати мушлі, рибу. Найбільше явище зацікавило дітей. Однак на двох пляжах знайшлися люди, які знали цей факт: 10-річна англійка Тіллі Сміт і вчитель біології Джон Чростон. В той день їм вдалося врятувати життя багатьом людям.

Правило трьох

Потрапивши в складну ситуацію, слід пам’ятати про показники, якими можна описати здібності середньостатистичної людини до виживання:

  • 3 хвилини без повітря,
  • 3 години в екстремальній температурі,
  • 3 дні без води,
  • 3 тижні без їжі.

Без правильної розстановки пріоритетів шанси на виживання значно нижче.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: