facebook

11 водоспадів Прикарпаття увійшли в ТОП-40 найгарніших водоспадів

Наші водоспади не можуть похизуватися рекордною висотою або об’ємом падаючої води, а щоб дістатися до деяких, потрібно бути дуже рішуче налаштованим, але кожен з них вартий того.

Пише - джерело.

Мізунські водоспади

Охочим помилуватися карпатськими водоспадами варто відвідати село Новий Мізунь Івано-Франківської області. Розташовується на річці Мізунка (витік якої – в Карпатах, на висоті більше тисячі метрів над рівнем моря), а неподалік від села відкриває відвідувачам вражаючу картину декількох каскадних водоспадів різної величини. В одному місці вузькі і вируючі, в іншому – пологі і широкі. Є вражаючі прямовисні висотою до трьох метрів, а інші – не менш мальовничі, але зовсім мініатюрні.

Водоспад Пробій, Яремче

Місцезнахдження: м. Яремче, Івано-Франківська обл.

Водоспад Пробій розташований в самому серці курортних Карпат, у місті Яремче. Ця природна пам’ятка є однією з найкрасивіших в Україні. Він одним із нечисленних карпатських водограїв, до яких легко дістатись, адже він протікає практично в місті. Існує версія, що раніше водоспад був 25 метрів заввишки, але його підірвали, тим самим зменшивши висоту, щоб зручно було сплавляти дерев’яні колоди вниз по річці.

Водоспад Женецький Гук

Місцезнахдження: ур. Женець, с. Татарів, Надвірнянський р-н, Івано-Франківська обл.

Женецький Гук — водоспад молодий: утворився внаслідок повені у післявоєнні роки. Вода в ньому спадає з висоти 15 метрів. Навесні під час сходження снігів та після злив у інші при року він виглядає якнайкраще: вода, окрім основного потоку, тонкими нитками струменить згори по скелі, породжуючи довкола ще декілька мініводоспадів.

 

Водоспад Шешорський Гук (Сріблясті водоспади)

Місцезнахдження: с. Шешори, Косівський р-н, Івано-Франківська обл.

На річці Пістиньці, яка протікає у селі Шешори на Прикарпатті, утворився каскад водоспадів, відомих як Великий і Малий Гук. Біля їхнього підніжжя утворилося плесо, яке місцеві жителі назвали «Синіплясо». Вода тут справді має приємний синій відтінок, а водоспади, окрім того, що є надзвичайно гучними, звідки й слово «гук», виблискують на сонці сріблом, через що їх також знають як Сріблясті.

Манявський водоспад

Місцезнахдження: с. Манява, Богородчанський р-н, Івано-Франківська обл.

Манявський водоспад є одним із найбільших серед водоспадів України. Розташувався він в с. Манява Богородчанського району Івано-Франківської області в гірському масиві Українських Карпат — Горгани. Водоспад є гідрологічною пам’яткою природи місцевого значення. Основним джерелом Манявського водоспаду є р. Манявка. Його висота сягає близько 20 м. Манявський водоспад є одним із кращих та найяскравіших місць для туристів.

Черницький водоспад, Зелена

Читайте також:  Власники верховинського “Гобітхілу” поконфліктували із правоохоронцями

Місцезнахдження: ур. Черник, с. Зелена, Надвірнянський р-н, Івано-Франківська обл.

Черницький водоспад – це відокремлене і мальовниче місце Івано-Франківської області. Він розташований в 5 кілометрах від траси Надвірна – Бистриця в урочищі Черник села Зелена . Водоспад є частиною чистої гірської річки Черник. Неподалік від старовинного дерев`яного моста біля присілка Черник є спуск, який веде прямо до галявини, а звідти по стежці до водоспаду.

Дзембронські водоспади

Місцезнахдження: с. Дземброня, Івано-Франківська обл.

Дзембро́нські водоспа́ди (інша назва — Смотрицькі водоспади) — каскад водоспадів в Українських Карпатах. Загальна висота перепаду води — бл. 100 м, висота найвищого каскаду — 10 м. Водоспади розташовані в південно-східній частині Чорногори, за 1 км на північ від вершини Смотреця, на потоці Мунчель, що впадає в річку Дземброню

Бухтівецький водоспад, Букове

Місцезнахдження: ур. Бухтівець, с. Букове, Надвірнянський р-н, Івано-Франківська обл.

Бухтівецький водоспад – один з відомих і найкрасивіших водоспадів, розташований в Горганському гірському масиві Карпат. По дорозі з Яремче ми навмисно заїхали сюди щоб побачити це чудове місце.

 

Водоспад “Дівочі сльози”, Яремче

Місцезнахдження: ур. Жонка, м. Яремче, Івано-Франківська обл.

“Дівочі сльози” — однокаскадний водоспад висотою падіння води не більше 1.5 метра. Зате плесо одразу біля нього дозволяє купатись жаркої днини. Попід потік водоспаду, одначе, ставати не радимо: захочете відчути ефект джакузі, а натомість можете отримати каменем по голові — Жонка, все ж, гірська ріка. А гірські ріки ламають скелі, трощать каміння, а потім переносять уламки вниз за течією.

 

Водоспад Салатручіль, Бистриця

Місцезнахдження: ур. Салатручіль, с. Бистриця, Надвірнянський р-н, Івано-Франківська обл.

Одним із таких природних лікарів є водоспад Салатручіль. Водоспад висотою 6 метрів розділений на два каскади. Причому в нижньому каскаді вода розділяється на ще два окремі потічки. Салатручіль бере свій початок на горі Тавпиширки. Впадає водограй в невеличке озеро. З протилежного боку озера здається, що водограй, який відбивається на прозорій поверхні води, то міраж. Та тільки згодом розумієш, що цю красу бачиш на власні очі насправді. На відміну від багатьох інших водоспадів, Салатручіль – легкодоступний.

Рушірський водоспад, Люча

Місцезнахдження: селі Люча, Косівський району, Івано-Франківська обл.

Чотириметровий Рушірський водоспад знаходиться в мальовничому місці неподалік від Івано-Франківська, а саме, в Косівському районі, поблизу села Лючі. Прохолодна гірська вода прекрасно рятує від спеки, а дивовижні пейзажі, що відкриваються погляду, нікого не залишають байдужими. А ще, поруч з водоспадом є й озера, які теж милують око своєю особливою карпатською красою.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: