Золотий стандарт лікування гіперплазії простати

Доброякісна гіперплазія простати (аденома простати) – одне з найпоширеніших урологічних захворювань, вражає переважно чоловіків середнього та старшого віку. Це розростання тканини передміхурової залози, яке має доброякісний характер.

Про поширені симптоми, діагностування та лікування захворювання розповів МІСТУ лікар-уролог лікувального центру «Мед-Атлант» Руслан Гімон.

На початку захворювання може себе ніяк не проявляти, а на пізніших стадіях – зʼявляється утруднене переривисте сечовипускання, затримка сечі. Медики виділяють дві стадії:

  • гостра – коли сеча не виділяється та спричиняє різкі болі над лоном чи в поперековій ділянці, відбувається закид сечі в нирки,
  • хронічна – коли сеча після сечовипускання залишається в сечовому міхурі, яке провокує інфікування сечостатевої системи, утворення каменів в сечовому міхурі, наявність крові в сечі.

“Подальший перебіг хвороби приводить до порушення функції нирок та може приводити до ниркової недостатності. Інколи доброякісна гіперплазія простати може перероджуватись в злоякісну пухлину, тому саме своєчасне звернення до лікаря дає можливість уникнення ускладнень та покращує прогноз лікування”

Чоловікам  рекомендовано звертатись  до уролога раз в рік після 40 років, а до 40 – за необхідності. Окрім огляду, який матиме вирішальне значення, для встановлення діагнозу можна використовувати додаткові методи обстеження – ЗАК, ЗАС, УКД, ПСА, КТ, МРТ, біопсія простати. Подальші обстеження – за потреби і в залежності від діагнозу. Причиною захворювання є вік і, як наслідок – гормональні порушення. Оскільки простата є гормонально чутливою залозою, яка реагує на ці зміни в організмі, тому і відбувається розростання та збільшення в розмірі. Сприяючими факторами є спадковість, супутні захворювання (артеріальна гіпертензія, цукровий діабет, ожиріння), які ускладнюють перебіг і прискорюють прогресування хвороби.

Лікування може бути медикаментозним або хірургічним.

Обрати, який з методів можна рекомендувати, допомагає визначення індексу  IPSS. У залежності від кількості набраних балів: до 10 – медикаментозне, більше 10 – хірургічне лікування.

“Медикаментозне лікування показане на перших, початкових стадіях захворювання та передбачає вживання ліків, які симптоматично покращують сечовипускання, але не впливають на розмір та розростання простати в майбутньому. Інша група ліків впливає на попередження розростання залози, однак їх потрібно приймати кілька місяців, або років, і в свою ж чергу вони мають ряд побічних реакцій на організм, тому інколи пацієнти відмовляються від такого довготривалого прийому”

Хірургічне лікування може бути:

Читайте також:  Одна людина загинула, четверо травмовано: подробиці аварій на Прикарпатті (фото)

Відкриті оперативні втручання – є операцією вибору при запущений процесах, коли відмічається великий об’єм простати, ускладнені стани – наприклад, камінь сечового міхура.

Малоінвазивні – трансуретральна резекція – «золотий стандарт» лікування доброякісної гіперплазії, рекомендується застосовувати, коли об’єм простати до 80-100 см3, є супутні захворювання, яким протипоказані  відкриті види операцій.

Переваги ТУР операції:

– малоінвазивний метод має короткий період відновлення – пацієнта вже на 2-3 день можуть виписувати зі стаціонару;

– низька кількість протипоказань, що дозволяє проводити її пацієнтам з серцево-судинними, гормональними  захворюваннями, ожирінням;

-висока точність операції – чітка візуалізація та збільшенням  на екрані, дає змогу точно виділити патологічні зміни в простаті, тому цей метод має найменший відсоток ускладнень.

Як проводиться

Операція проводиться ендоскопічно, тобто без розрізів на тілі, через сечівник (уретру) – за допомогою резектоскопу, під візуальним спостереженням та збільшенням на моніторі, проводиться висічення патологічних частин простати. Тривалість операції – приблизно 1 година.

Післяопераційний період

Після завершення втручання в сечівник встановлюється катетер на 1-2 дні для відтоку сечі, який видаляється після виписки зі стаціонару. Для профілактики інфікування призначають протимікробні препарати, знеболюючі, кровоспинні.

Виписка із стаціонару проводиться через кілька днів. Пацієнту надають необхідні рекомендації для прискорення відновлення та призначають дати повторних оглядів лікаря-уролога.

В післяопераційний період рекомендується дотримуватись деяких порад:

– обмежити фізичні навантаження упродовж 1-2 місяців;

– харчуватися з перевагою на молочно-рослинні продукти для профілактики закрепів;

– пити достатню кількість чистої негазованої води – до 1,5 -2 літрів;

– відновлювати статеве життя через 1-2 місяці після операції;

– приймати додаткові фітопрепарати після консультації лікаря;

– проходити регулярний огляд в уролога 1 раз в рік.

Очікуваний результат лікування – повне відновлення нормального сечовипускання, наступає одразу після операції. Покращення, або повне відновлення функції нирок відбувається поступово, якщо це мало місце до операції.

Контакти лікувально-діагностичного центру «Мед-Атлант»: 

+38 (095) 00 38 452

+38 (095) 00 38 453

+38 (097) 41 13 133

м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 48 (корпус 1),

м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 23 (корпус 2).

Соцмережі:
https://med-atlant.if.ua/
https://www.facebook.com/medatlantif
https://instagram.com/med_atlant.if?igshid=MzRlODBiNWFlZA==
https://instagram.com/medatlant.beauty?igshid=MzRlODBiNWFlZA==

Реклама

The post Золотий стандарт лікування гіперплазії простати appeared first on Місто.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: