facebook

Зміни у держбюджеті 2021: економити будуть на пенсіях та мінімалці

26 листопада Кабінет міністрів затвердив проєкт закону про держбюджет на 2021 рік до 2-го читання. Доходи бюджету збільшили на 21 млрд грн, а видатки зменшили на 12,8 млрд грн.

Кабмін передбачив 6 млрд грн виплат на соціально-економічний розвиток. На 2 млрд грн збільшили видатки на прокуратуру. 1,5 млрд грн виділили на створення сучасної клінічної бази для лікування онкохворих у Національному інституті раку. 1,4 млрд грн – на проєктування аеродрому аеропорту “Дніпропетровськ”, розповідає Мінфін.

Найбільшу економію Кабмін планує забезпечити за рахунок пенсій. Частина пенсійних виплат прив’язана саме до мінімальної заробітної плати. Перенесення підвищення мінімалки до 6500 грн на 1 грудня 2021 року, допоможе зекономити 8,5 млрд грн.

Також скоротили видатки на освіту місцевим бюджетам на 2,3 млрд грн. На 4,9 млрд грн планується зменшити видатки на Державний фонд регіонального розвитку.

В Уряді запропонували повернути граничний розмір надання державних гарантій. Встановити цю “стелю” планують на рівні 88,7 млрд грн.

Джерело.


ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР: