Живий делікатес вирощує прикарпатець Ігор Данюк на своїй фермі у селі Добровляни Калуського району. Цією справою займається уже другий рік.
Равликовий бізнес Ігор Данюк розпочав разом зі своїм братом.
“Побачили, що є такий вид діяльності, продукція користується попитом в Європі. Зараз у нас ще не дуже розвинута культура споживання. Але ми вирішили спробувати. Вирощуємо равлика виду Helix Aspersa Muller – це середземноморський маленький сірий”, – розповідає Ігор Данюк.
Для вирощування равликів чоловіки взяли в оренду три гектари землі в Новицькій ОТГ. Цього року слимаки живуть на площі 60 сотих. Для них тут створили природні умови для життя. Равлики – адаптивні, але для того, щоб їм було комфортно, потрібна вологість.
Розмножувати їх також неважко, адже равлики – гермафродити.
“Ми розпочинаємо із пробудження маточного стада, яке відгодовується. Протягом двох-трьох тижнів ми даємо їм спеціальні комбікорми з морквою і гарбузом. Через два тижні вони спарюються між собою. Після спарювання ми виставляємо їм чашки з ґрунтом. Туди вони відкладають свою ікру, яку ми потім делікатно вибираємо і кладемо в лоточки. І від двох тижнів до 20 днів, залежно від температури, вони вилуплюються”, – каже Ігор Данюк.
Після народження равликів годують спеціальним кормом. Ікри фермери закладали приблизно на 9-10 тонн. Точну кількість равликів зараз важко сказати, бо ще триває їхній збір. Після цього їх сортуватимуть та рахуватимуть.
Після збору равликів миють, сушать та сортують у мішки – по п’ять кілограмів у кожен.
Зараз фермер працює на експорт, бо в Україні попит на такий делікатес ще невеликий. Проте у майбутньому Ігор Данюк хоче більше ознайомлювати українців із культурою споживання равликів, а також – проводити дегустації.
Популярні дописи:
Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓