facebook

Жінкам доплачуватимуть понад 700 гривень надбавки до пенсії: хто може розраховувати

Деякі українки мають право на щомісячні надбавки до пенсії у розмірі понад 700 гривень. Такі суми їм доплачуватимуть до пенсії. Ще один бонус для таких жінок: вони можуть піти на пенсію раніше, ніж у 60 років.

Пише - джерело.

 

Про це розповіли в Пенсійному фоні України у коментарі на запитання однієї з українок.

“Маю інвалідність, отримую пенсію, виховую п’ятьох дітей. У скільки років маю право вийти на пенсію?”, – поцікавилася мешканка Вінницької області.

У відповіді на запитання українки звертають увагу на те, що жінки, які виховують п’ятьох і більше дітей, мають право достроково вийти на пенсію. При цьому вони повинні:

виховати п’ятьох дітей щонайменше до шестирічного віку;
досягти 50-річного віку;
мати щонайменше 15 років страхового стажу.

Читайте також:  Фінляндія дозволила Естонії реекспорт гаубиць Д-30 і снарядів до них в Україну

Відповідаючи всім цим вимогам, можна вже в 50 років піти на заслужений відпочинок. При цьому жінки, які виховують п’ятьох дітей, мають право не лише на ранню пенсію, а й на щомісячну надбавку до пенсії за особливі заслуги перед Україною. Розмір такої надбавки дорівнює 35% прожиткового мінімуму для громадян непрацездатного віку.

Цьогоріч прожитковий мінімум не підвищуватимуть, і він залишиться на рівні того, який було встановлено з грудня 2022 року. Для непрацездатних осіб він становить 2093 гривні. Таким чином, 35% від прожиткового мінімуму дорівнюють 732,55 грн. А отже, щомісячна надбавка до пенсії таким жінкам становитиме понад 700 гривень.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: