facebook

Зеленський вимагає тюремний строк для чиновників за брехню в деклараціях

Президент Володимир Зеленський закликав Верховну Раду якнайшвидше ухвалити законопроект про відновлення кримінальної відповідальності брехню в деклараціях. При чому ця відповідальність має бути суворою.

Про це Зеленський заявив на засіданні Національної ради з питань антикорупційної політики, на якому були розглянуті законодавчі ініціативи щодо виходу з ситуації, спричиненої рішенням Конституційного Суду України, повідомляє сайт Президента.

«Кримінальна відповідальність за ухилення від подання декларації та внесення до неї завідомо недостовірних відомостей має бути достатньо суворою та передбачати можливість призначення покарання у вигляді позбавлення волі. Корупціонери повинні понести відповідальність згідно із законом», – вказав президент та нагадав про наслідки рішення Конституційного суду.

«Ця криза вже призвела до дуже серйозних наслідків. Нам коштувало значних зусиль, аби після цього рішення остаточно не втратити підтримку наших міжнародних партнерів, зокрема МВФ, Світового банку та інших інвесторів. Ті, хто брехав у деклараціях за 2017, 2018, 2019 роки, вже не будуть покарані. Робота із запобігання корупції на сьогодні залишається на паузі», – нагадав Зеленський.

Наступним кроком у подоланні кризи, пов’язаної з рішеннями КС, за словами Президента, має стати відновлення норм Закону «Про запобігання корупції». Цей документ має забезпечити повне відновлення перевірок декларацій, серед іншого декларацій суддів, а відповідні повноваження повинні залишитися за Національним агентством з питань запобігання корупції.

Тим часом, робоча група по КСУ погодила рішення про те, що за брехню в деклараціях не повинно бути покарання у вигляді позбавлення волі.

Нагадаємо, після рішення Конституційного Суду України прокурорами і детективами було вирішено закрити 65 справ про недостовірний декларування. Всі вони були в провадженні НАБУ.

Нацагентство з попередження корупції з початку 2020 року виявило ознаки кримінального порушення в деклараціях 97 чиновників. Серед них 5 міністрів попереднього і нинішнього урядів і 7 суддів.

Вищий антикорупційний суд був змушений закрити справу за обвинуваченням колишнього міністра енергетики Ігоря Насалика в подачі неправдивих відомостей в декларації. Аналогічне справу закрили і проти судді Вищого адмінсуду Олега Голяшкіна.

Джерело.


ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР: