Президент Володимир Зеленський виступає проти імпорту вугілля.
Про це він заявив на Всеукраїнській нараді працівників вугільної галузі у вівторок.
“Імпорт електроенергії. Чесно кажучи, про який імпорт може бути в цілому мова, якщо країни, з яких ми імпортуємо, не пускають нас на свої ринки. Тому спочатку – наше вугілля, наші шахтарі, наша електроенергія.
І якщо якась марка в нас не добувається, тільки тоді можемо починати обговорювати питання конкретної марки і імпорту цієї марки. Тому імпорту немає де зараз знаходити місце в нашій вугільній галузі. І це термінове завдання міністру”, – заявив Зеленський.
Також президент заявив: “За 15 років борги держави перед підприємствами зросли до 28 мільярдів. Дивна формула, коли держава вкладає гроші, а натомість отримує збитки. Чудово розуміємо, хто є бенефіціарами цієї формули. Термін “смотрящіє” за шахтами має зникнути разом із самими “смотрящіми”.
Зеленський сказав про “корупцію на закупівлях, обсягах видобутку”.
“Замість інвестицій у безпеку шахтарів, модернізацію та вчасну виплату зарплат, хтось заробляє мільйони. Я навіть сказав би: заробляв. Бо лавочка повинна бути закрита”, – заявив він.
Міністру енергетики та захисту довкілля Олексію Оржелю Зеленський доручив у “найкоротший термін” провести повний фінансовий та кадровий аудит вугільних підприємств.
“Прозвітувати і передати результати аудиту до правоохоронних органів”, – заявив Зеленський.
Також він заявив, що Кабмін має створити координаційний центр із трансформації вугільної галузі на чолі з віцепрем’єром Денисом Шмигалем.
“Так, сьогодні Україна виробляє більше вугілля, ніж може продати. Але це не проблема шахтарів. Має бути гарантований ринок збуту вугілля – українські ТЕС. Маємо зрозуміти, скільки вугілля нам потрібно на наступні 10 років”, – сказав Зеленський.
Також він підтримав ідею створення держкомітету з вугільної промисловості.
“Щодо пропозиції приватизації Центренерго, то треба говорити – разом із неприбутковими шахтами. Ідея прекрасна.
Тут, до речі, пан Тімченко (гендиректор компанії ДТЕК Ріната Ахметова. – Gazeta.ua). Ви сьогодні були як приклад для багатьох, компанія ДТЕК. У мене до вас питання. Багато з державних шахт, і вони справді неприбуткові. І якщо всі порівнюють саме стан ваших шахт і вклад ДТЕК у галузь. У мене до вас питання. Будете приватизувати? Ви зараз не впевнені, а коли виступали, були впевнені. Тому, якщо ви не готові і Антимонопольний комітет, як ви кажете, буде проти, я з ними порозмовляю, вони будуть “За”. Тоді маєте допомогти нам знайти таких партнерів, сильних у галузі, які можуть приватизувати і вкладати гроші у модернізацію шахт. А якщо не знайдете…” – заявив Зеленський.
Популярні дописи:
Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓