Зберігання картоплі на балконі: при якій температурі вона замерзає

Чому укутування ковдрами та шубами не допоможуть на неопалюваному балконі.

Картопля — «другий хліб». У голодні роки вона не раз приходила на допомогу людям. Цей коренеплід основну частину року доступний за ціною, і його завжди можна купити в будь-якому продуктовому магазині або на ринку.

Багато людей вважає за краще самостійно вирощувати картоплю, збирати врожай і складати його на зберігання в дерев’яні ящики в підвалі гаража.

Зберігається картопля, зазвичай, без особливих проблем. Зібраний урожай може постраждати від підвищеної вологості, сонячного світла, сильних підвищень, знижень і різких перепадів температур.

Оптимальним для тривалого зберігання є темне прохолодне приміщення з постійним рівнем температури від +2 до +3 C і відносною вологістю — від 87 до 91%.

Якщо температура буде вище вказаних значень, бульби почнуть активніше «дихати», посилено витрачаючи крохмаль, який в них міститься. Стануть масово утворюватися паростки, а самі картоплини швидко деформуються і засохнуть. При цьому на термін до 2 місяців бульби відмінно збережуться і при температурі до +12 C.

Читайте також:  Тарифи на опалення подорожчають у півтора рази: українців чекає непроста зима

При зниженні температури нижче позначки -1 C крохмаль, що міститься в бульбах, починає активно перетворюватися в цукор. У результаті в різних кулінарних стравах в такої картоплі буде присутній характерний солодкуватий присмак. Уявіть собі на хвилиночку солодку картоплю фрі.

При цьому на відміну від сильно пророслої та гниючої картоплі, не сильно морожена картопля цілком придатна для їжі (з урахуванням смакових особливостей). Її бажано без розморожування відразу класти в киплячу воду.

Також хотілося б торкнутися питання утеплення балконної картоплі. Багато господинь загортають її старими ковдрами, сподіваючись, що під ними картопля буде знаходитися в теплі. Відразу згадується поширений вислів: «Хто кого гріє: шуба людину чи людина шубу?». Якщо немає джерела тепла всередині термозони, то ніякі ковдри від промерзання картоплю не врятують. При «диханні» картопля виділяє настільки мізерне тепло, що його можна не враховувати в розрахунках.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: