Запах старості в квартирі: чому з’являється і як позбутися

Як позбутися від такого неприємного запаху в приміщенні?

В першу чергу необхідно виявити джерело прілого старого запаху і ліквідувати його. Генеральне прибирання зі спеціальними натуральними засобами може в цьому допомогти. Що ще можна зробити, щоб неприємний запах зник з квартири — читайте в нашій статті.

Затхлий запах, характерний для старих речей може дуже негативно впливати на весь домашній затишок і обстановку в цілому. Старість не дуже приємна на вигляд і може трохи відлякувати не тільки своїм зовнішнім виглядом, але і неприємними ароматами.

Корисні поради: як прибрати запах старості в квартирі

Запах може виходити в основному від старих речей. Якщо мова йде про людей, то, як правило, важкий неприємний аромат виходить від них при недотриманні деяких факторів:

1. Особиста гігієна: Літні люди вже не в змозі піклуватися про себе так, як дбали раніше, їх вже просто перестають хвилювати подібні проблеми. Всі побутові клопоти у літніх людей можуть викликати труднощі через неміч, самотність, хвороби.

Різні хвороби, такі як артрит, поганий зір або остеохондроз дуже погіршують можливість швидко пересуватися, і створюють складність у звичайному прийнятті душу. Якщо стара людина самотня, то вона просто не бачить ніякого сенсу від миття.

2. Одяг: Зазвичай люди в літньому віці носять один і той же одяг дуже тривалий час. Одяг здатний немов губка вбирати в себе всі запахи і навколишні аромати. І в результаті такого накладання окремих запахів формуються своєрідні флюїди старості.

3. Погано випрана білизна і недостатнє прибирання: Люди у віці перестають стежити за чистотою в приміщенні і менше прибираються або не прибирають взагалі. Носять на собі речі тижнями, не перучи їх. Якщо врахувати, що у них немає пральної машини, то вони просто фізично не можуть привести свої речі в належний вигляд.

4. Шкіра літніх людей починає з віком стоншуватися і вимагати підвищеної уваги до себе. Люди старої закалки користуються, як правило, простим милом, яке сильно пересушує і без того дуже суху шкіру людей похилого віку. І вони починають відчувати дискомфорт після прийнятого душа, так як вся шкіра сильно починає стягуватися, з’являється свербіння і лущення. І відповідно, такі люди починають митися набагато рідше, щоб уникнути неприємних моментів.

5. Після 55-60 років в організмі перестають вироблятися статеві гормони. І це відразу ж починає відбиватися на запахах тіла, оскільки організм людини починає перебудовуватися, змінюється склад поту, змінюється обмін речовин. А жінки вступають у період клімаксу.

6. Із-за боязні протягів, люди у віці відмовляються провітрювати приміщення.

7. Такі звички, як вживання часнику, цибулі або прийом корвалолу і валеріани, спільно із зберіганням старих речей певним чином вносять свою лепту. У приміщенні починають осідати частинки ороговілої шкіри людини у віці, починають розмножуватися бактерії, а запахом старості починає просочуватися весь навколишній простір.

8. Якщо в приміщенні поруч з вами проживає літня людина, то необхідно спробувати поліпшити її гігієну. Пральна машина і порошок з ароматом можуть вирішити проблему не випраної або погано випраної білизни. Проблему брудного тіла може вирішити гель для чутливої шкіри. Постарайтеся забезпечити належний догляд за немічним старими і допомагати їм з прибиранням квартири на постійній основі.

9. Тварини в будинку сприяють збільшенню запаху в квартирі. Адже якщо літня людина не може як слід доглядати за собою, то за чистотою свого вихованця вона, зрозуміло, стежити не зможе.

10. Харчування: Американські дослідники прийшли до висновку, що неприємний запах властивий тим літнім людям, які вважають за краще вживати жирну їжу і велику кількість м’яса. Від тих людей, які харчуються овочами (вегетаріанці) ніякими специфічними застарілими запахами ніколи не пахне.

Поява запахів старості в квартирі

Запах старості, несе своєрідну специфічність може з’явитися в приміщенні по різних причинах, серед яких можуть бути такі фактори, як поломка вентиляційної системи, прорив водопостачання або каналізації, високий рівень вологості, грибкові ураження, сирість, погана теплоізоляція, старі, погано просушені речі в шафах або в інших закритих приміщеннях.

У тих приміщеннях, де знаходяться старі меблі, саме вони служать джерелом специфічного запаху.

Схожий запах утворюється в тих приміщеннях, які служать коморами, якщо за ними не ведеться належний догляд. Зазвичай ми самі створюємо появу усередненого запаху тліну, коли скидаємо в купу різний непотріб, а його запахи накладаються один на одного. І в цьому відношенні дуже сильні запахи дає залежаний папір, оскільки вхідна в її склад целюлоза дуже добре в себе все вбирає.

Як позбутися від неприємного запаху в приміщенні

В першу чергу необхідно виявити джерело прілого старого запаху і ліквідувати його. Генеральне прибирання зі спеціальними засобами може в цьому допомогти.

1. Не варто користуватися освіжувачами повітря, оскільки вони не здатні повністю усувати запахи, а тільки частково маскують їх. Але найнеприємніше те, що вони завдають величезної шкоди здоров’ю людини. Адже за цими приємними запахами ховаються дуже шкідливі токсичні речовини, які досить легко потрапляють в організм людини разом з диханням, а також вбираються через шкіру.

2. Якщо в приміщенні довгий час накопичувався непотріб, то його потрібно просто викинути або перебрати і викинути те, що вже відслужило і не потрібно. Такі речі, як поламані стільці, старе взуття, давній немодний одяг, газети та журнали просто необхідно негайно викинути.

3. Слід ретельно промити всі важкодоступні місця в квартирі, протерти всі двері, стіни і навіть стелі. А може бути, краще навіть повністю поміняти шпалери.

4. Від килимів бажано відразу ж назавжди позбутися. Якщо ж такої можливості немає, то за допомогою спеціальних засобів слід провести ретельну чистку і добре провітрити, а краще всього віддати відразу ж їх в хімчистку.

5. Кожен день слід розсовувати штори, оскільки ультрафіолет вбиває цвіль і хвороботворні мікроорганізми. Також хорошу дію надає УФ-лампа, але важливо знати, що при її використанні в приміщенні нікого не повинно бути. Рекомендується включати лампу один раз в тиждень на десять — п’ятнадцять хвилин.

Читайте також:  "Дороги Прикарпаття" розроблять проєкти капітального ремонту семи доріг на Франківщині

Для того, щоб приступити до боротьби за свіжість в квартирі, необхідно запастися необхідними знаряддями для прибирання:

Прибираємо старечий запах з допомогою оцту

Найкращим чином для обробки приміщень, що мають запахи старості, відмінно підійде оцет. Це незамінний засіб для того, щоб видалити всі неприємні і важкі аромати.

Для цього потрібно змішати дві ложки оцту зі склянкою води, змочити в отриманому розчині ганчірку і дуже ретельно протерти кожен дерев’яний елемент у домі. Приблизно через тиждень дану процедуру необхідно повторити.

Оцет дуже добре видаляє запахи, і дезінфікує приміщення. Для більш зручного використання його можна перелити в пульверизатор.

Як прибрати запах старості марганцівкою

Цей засіб підходить більш за все для того, щоб обробляти темну меблі, оскільки світла може змінити своє забарвлення. Необхідно приготувати слабенький розчин злегка рожевого кольору і протирати меблі точно також, як і у випадку з оцтом.

Інші засоби проти специфічного старечого запаху

Для того, щоб результат успішно закріпився після колосальної праці і очищення приміщення за допомогою оцту, марганцівки, потрібно не дати старим стійким неприємним ароматам повернутися.

Для цього можна використовувати інші різні засоби:

1. Додайте по всій квартирі шкірку і цедру від цитрусових. Її можна розкласти на всіх поличках, в коробочках і щілинах квартири.

2. Мелена або в зернах кава. Тут головне, щоб запах від нього йшов плавно у всі кути.

3. Ароматизоване мило. Його можна розрізати на багато дрібних кубиків і розкласти в усі місця в приміщенні, особливо в шафи з постільною білизною.

4. Сода, лимонний порошок, активоване вугілля. Ці речовини розміщують у мисках також по всьому будинку.

Саморобний дезодорант

Є спосіб прибрати неприємні запахи в приміщенні за допомогою саморобного дезодоранту, зробленого в домашніх умовах.

Він робиться досить легко. Для цього слід змішати оцет і теплу воду в співвідношенні: один до одного, і додати в цю суміш будь-яку улюблену ефірну олію. Отриманим спреєм потрібно обробляти ті поверхні, які виділяють старий і затхлий запах.

Багато господинь використовують такий спрей для догляду за приміщенням. Протираючи, потрібно завжди закривати дверцята шаф тільки тоді, коли поверхня повністю висохне.

Озонатор

З допомогою цього приладу, який здатний максимально освіжити будь-яке приміщення, можна дуже добре впоратися з поставленим завданням, так як з його допомогою повітря добре дезінфікується, і всі погані запахи легко усуваються. Для такого ж ефекту можна також скористатися і аромалампою.

Чищення м’яких меблів

Необхідно завжди приділяти увагу м’яким меблям, на які найчастіше доводиться основний удар від людей похилого віку, оскільки дуже часто на поверхню диванів або ліжок потрапляють продукти життєдіяльності літніх людей.

При обробці будь-яких м’яких меблів рекомендується завжди широко відкривати вікна. Для приготування розчину слід добре змішати одну чайну ложку лимонної кислоти з двома склянками води, одну чайну ложку оцту і одну столову ложку рідкого мила або будь-якого миючого засобу.

Коли ви приготуєте суміш, то утворюється густа стійка піна, яку потрібно нанести за допомогою губки на оббивку дивана. Приблизно через дві години поверхню слід добре очистити щіткою.

Дим

Якщо в приміщенні, в якому присутній неприємний старечий запах, спалити трохи паперу, то дим дуже швидко переб’є будь-які неприємні аромати. Для цих цілей добре підійде звичайний туалетний папір, зіжмаканий в грудку. Він досить легко запалюється і довго димить.

Це, звичайно, не зможе повністю вирішити ситуацію, тим більше, що з’явиться новий запах — запах диму.

Провітрювання приміщення

Необхідно взяти за правило постійно провітрювати приміщення. Тільки таким чином можна підтримувати в будинку свіжість. Навіть на ніч краще всього хоч трохи, але залишати вікно відкритим, для того щоб запустити приплив свіжого повітря в будинок. По можливості, потрібно провітрювати приміщення один раз на годину.

Приготування їжі

Оскільки приготування їжі супроводжується певними ароматами, господині рекомендують готувати в будинку як можна частіше. Тим більше, що від цього залишаться в захваті всі домочадці.

Кімнатні рослини в горщиках

Всім відомо, що наші менші зелені друзі здатні фільтрувати і очищати повітря в приміщенні. З чого слід, чим більше в будинку рослин, тим чистіше буде повітря.

Деякі рекомендації

Коли літні люди дуже довго живуть в одному приміщенні, неприємного запаху навряд чи вдасться уникнути. На жаль, з проблемою запаху не завжди і не всім вдається повністю впоратися.

Якщо після того, як ви доклали максимум зусиль, щоб позбутися специфічного старечого запаху, але вам абсолютно нічого не допомогло, краще всього зробити в квартирі капітальний ремонт.

А для того, щоб закріпити отриманий результат на максимально тривалий час, необхідно дотримуватися деяких простих правил:

1. Намагайтеся регулярно провітрювати у квартирі. Або просто завжди, по можливості, залишайте вікна відкритими, особливо коли домочадців немає вдома.

2. Завжди підтримуйте у приміщенні порядок і не привозьте нові речі. Квартирі потрібний деякий час для того, щоб трохи перепочити та освіжитися.

3. Якщо в будинку підвищена волога, це призведе до цвілі. І тому рекомендуються генеральні прибирання проводити якомога частіше.

4. Намагайтеся використовувати тільки натуральні ароматизатори для свого житла.

Висновок

Як правило, запах старості викликає неприємні асоціації, він змушує швидше покинути таке приміщення.

Дане житло прибирати дуже складно, але необхідно. Це може залишити позитивні враження від доглянутості вашого житла у гостей.

Для того, щоб з квартири назавжди вивести специфічний аромат необхідно діяти комплексно, без уваги, не залишаючи ні одну деталь. Бо, якщо ви будете проводити поверхневе прибирання, проблема з часом все одно повернеться.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: