facebook

Якщо війна не закінчиться у 2023-му: НБУ прогнозує зростання потоку біженців і катастрофічне падіння економіки

Біженці, як і раніше, залишатимуть Україну, обсяг експорту зменшиться, обсяги виробництва як в аграрному секторі, так і в промисловому стануть нижчими, інфляція зростатиме, а ВВП скорочуватиметься. Цей похмурий прогноз може бути реалізований в Україні, якщо війна затягнеться до середини 2024 року.

Пише - джерело.


Такий прогноз, альтернативний базовому, розробив НБУ на випадок затягування війни. При цьому базовий сценарій передбачає, що війна має закінчитись до середини 2023 року, йдеться у повідомленні прес-служби Нацбанку.

НБУ, а також уряд у своїх прогнозах виходять із того, що війна має завершитися до середини наступного року. На основі цього припущення складено бюджет-2023, а також макропрогнози Нацбанку на найближчі роки. Однак ніхто не знає, наскільки реально можуть затягтися воєнні дії. Тому НБУ дав альтернативний прогноз стану економіки країни на випадок, якщо війна триватиме до середини 2024 року.

Які показники економіки передбачає базовий прогноз НБУ?
Нацбанк прогнозує у своєму інфляційному звіті за підсумками цього року скорочення економіки країни майже на третину (на 32%). Інфляція за підсумками 2022 року становитиме 30%. У 2023-2024 роках передбачається невелике зростання економіки: у 2023 – на 4% і у 2024 – на 5,2%. При цьому прогнозують до кінця 2024 року збільшення валютного резерву НБУ до 27,4 млрд. доларів.

Читайте також:  З Франківська безкоштовно довозитимуть людей на фестиваль UnderHill (графік)

В Україну почнуть повертатися біженці. Передбачається, що 0,4 млн українців повернуться додому вже 2023 року, а 2,5 млн – 2024-го.

Якщо війна затягнеться до середини 2024 року, то прогноз для економіки буде зовсім іншим
Навіть у цьому випадку НБУ прогнозує зростання національної економіки, проте воно буде скромнішим, ніж передбачає базовий варіант. Економіка за 2023 рік додасть лише 2%, а інфляція буде вищою, ніж передбачено базовим сценарієм.

При цьому Нацбанк прогнозує, що “зерновий коридор”, як і раніше, збережеться, проте повне відкриття портів та відновлення їхньої роботи стане можливим лише з другої половини 2024 року. Звичайно, це призведе до скорочення обсягів прогнозованого експорту. У цих умовах аграрії будуть змушені скоротити площі посівів та виробництво продукції. Природно, що разом із девальвацією гривні це призведе до ще більшого зростання цін на продовольство та інші товари.

Щодо міграції населення, то відтік біженців з України продовжиться, якщо війна не закінчиться наступного року. Україну залишить ще близько 1,4 млн громадян. І це – окрім тих 8 млн, які вже покинули країну цього року.

При цьому біженці, можливо, почнуть повертатися додому лише в 2024 році. Та й то за рік повернеться не більше ніж 0,6 млн громадян.

Читайте також:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Популярні дописи: