Забезпечити пенсіями в майбутньому нинішнє активне населення можна тільки через впровадження накопичувальних пенсійних фондів.
Українцям не варто розраховувати на пенсію, якщо вона не буде включати накопичень в недержавні пенсійні фонди (НПФ).
Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко, пише Інтерфакс-Україна.
Міністр зазначив, що має бути етапність:
“Ми не можемо відразу піти й роздати кошти недержавним пенсійним фондам, це неприйнятно. Тож на початку залучатимемо державну накопичувальну інституцію: державний пенсійний фонд чи державну керуючу компанію. До того ж на початковому етапі в нас небагато інструментів для вкладень – це можуть бути ОВДП. Багато скепсису, що, мовляв, ми йдемо проти течії, що накопичувальна система показала свою неефективність. Це не так. Солідарна пенсія має бути разом з накопичувальною”.
Сергій Марченко акцентував на скороченні темпів працюючих людей в Україні:
“Якщо у вас немає накопичень в НПФ, розраховувати на пенсію взагалі не варто. Темпи старіння населення такі, що кількість працюючих постійно скорочуватиметься, а кількість пенсіонерів – зростатиме. Мені, 40-річному, на пенсію за нинішніх умов розраховувати не варто. Тоді два варіанти – або я сам шукаю можливості й відкладаю через НПФ, або створюються умови таких накопичень для всіх громадян. Це потягне фіскальні втрати бюджету, і це всі мають розуміти”.
Це не стосується тих, хто вийде на пенсію через п’ять років, підкреслив міністр. Також на думку міністерки соціальної політики Марини Лазебної, якщо вдасться впровадити накопичувальну систему – можна збільшити середню пенсію від 3,7 до 7 тис. грн. Навіть за умов невеликих внесків 4% від заробітної плати.
Нагадаємо, в Україні від 2023 року запрацює накопичувальна пенсійна система. Відрахування будуть обов’язковими для всіх працівників, і в результаті з’явиться можливість отримувати виплати і з солідарної системи, і з накопичувальної. Накопичувальну пенсію будуть виплачувати додатково до солідарної та не зменшуватимуть її розмір.
Популярні дописи:
Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓