facebook

Якщо у лікарні вимагають гроші: як правильно поскаржитися та відстояти свої права

НСЗУ дала рекомендації щодо подання звернення у зв’язку з вимогами купівлі ліків

Пише - джерело.

Національна служба здоров’я дала рекомендації щодо подання звернення у зв’язку з вимогами купівлі ліків або сплачувати послуги в медичних установах, які уклали договір з НСЗУ. Ці рекомендації були опубліковані на сторінці ФБ.

У повідомленні йдеться, у разі, якщо в медичній установі, яка уклала договір з НСЗУ, у пацієнта вимагали купити ліки, які є в Національному переліку основних лікарських засобів або ж заплатити за послугу, яку покриває Програма медичних гарантій, то це вважається порушенням.

У такому разі пацієнт має повне право подати звернення (скаргу) до НСЗП. Якщо це робить його уповноважена особа, необхідно надати документ, що підтверджує право подання звернення від імені пацієнта. Це може бути або довіреність фізичної або юридичної особи, свідоцтво народження дитини або рішення про її опікунство.

Читайте також:  Буде по 60 гривень за літр: Цінники на АЗС злетять до неба – водіїв попередили

Під час подання звернення необхідно вказати ПІБ пацієнта, дату народження, дату події, про яку йдеться. У НСЗУ звертають увагу, що назва лікарні має бути вказана правильно.

У зверненні необхідно вказати посаду, ПІБ особи, яка вимагала оплату за медичні послуги, ліки чи інші матеріали та детально описати ситуацію. Якщо є можливість, то можна вказати і суму коштів, які довелося витратити або яку вимагали. Крім того, потрібно прикріпити копії чеків на ліки, які були витрачені.

Обов’язково потрібно вказати свої контактні дані – номер телефону та адресу електронної пошти.

Як оформити звернення зі скаргою, допоможуть у контакт-центрі НСЗУ за номером телефону 16-77.

щоб ваша скарга принесла позитивний результат, необхідно надати якнайбільше фактів та доказів.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: