facebook

Як змінилися виплати за лікарняними у 2023 році: українцям повідомили про нововведення

В Україні набули чинності поправки до закону про обов’язкове державне соціальне страхування. Стало відомо, як змінилися виплати за лікарняними у 2023 році.

Пише - джерело.

У прес-службі Пенсійного фонду повідомили, що роботодавці, як раніше, повинні подати заяву-розрахунок про кошти, нараховані застрахованим співробітникам, щоб отримати фінансування лікарняних. Форма заяви-розрахунку не змінювалася, як і умови проведення виплат. Лікарняні оплачують, як раніше, роботодавці з власних коштів за перші п’ять днів. З шостого дня виплати здійснюються за рахунок страхових коштів. Лікарняні внаслідок нещасного випадку на виробництві оплачують з 18-го дня непрацездатності.

Українцям повідомили про нововведення – закон скоротив період, протягом якого роботодавцям мають надходити страхові кошти за поданими заявами-розрахунками для виплати лікарняних від ПФУ.

Раніше виплатами займався Фондом соціального страхування України. Він нараховував гроші роботодавцям впродовж 10 днів після надходження заяви-розрахунку. Наразі функції покладено на Пенсійний фонд. Він здійснює фінансування протягом 3 днів. З 1 січня такі заяви подають до Пенсійного фонду через власний електронний кабінет страхувальника на сайті електронних послуг.

Читайте також:  У Білій Церкві студентку відрахували з вишу за заклики “прийняти ворога з добром”

До заяви-розрахунку можна додати пояснення, коментарі та відскановані копії документів, які можуть бути враховані при прийнятті рішення про фінансування.

У ПФУ нагадали, що медичний висновок про тимчасову непрацездатність та лист непрацездатності – це два різні електронні документи. Вони генеруються та зберігаються у різних державних електронних реєстрах, але тісно пов’язані між собою, оскільки засвідчують факт тимчасової непрацездатності українця. Електронний лист непрацездатності є підставою для звільнення від роботи та призначення страхових виплат.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: