facebook

Як вчинити, якщо ваша друга половинка весь свій час проводить у соцмережах, замість спілкування з вами

Безумовно, залишати все, як є, не можна.

Чи зіштовхувалися ви з такою ситуацією, коли вирушаєте з друзями на обід, але, замість веселої бесіди, усі разом сидять у телефонах, оновлюючи соціальні мережі? Це дуже впливає на наші взаємини з друзями та близькими, оскільки періодично ви можете почуватися так, ніби вас ігнорують. Дослідження показало, що звичка постійно сидіти у соціальних мережах може загрожувати вашим стосункам. Звичайно, телефон став невіддільною частиною життя кожної людини. Зі смартфоном у руці можна зустріти п’ятирічного хлопчика у дворі та вісімдесятирічну бабусю у поліклініці. І ця тенденція, безумовно, впливає на наші взаємини з людьми.

Як це виглядає сьогодні

Ця шкідлива звичка щороку стає ще більш серйозною проблемою. Оскільки смартфони зараз є у кожної людини, то ми маємо доступ до друзів і спілкування у соціальних мережах 24 години на добу і 7 днів на тиждень. Дослідники з’ясували, що відбувається це не лише від надмірного використання телефону, але і від залежності від Всесвітньої павутини. Якщо ваш партнер потрапляє до цієї категорії та ігнорує вашу присутність через свій мобільний телефон, то це дійсно може позбавити вас загального задоволення стосунками.

Звичайно, коли ви тривалий час перебуваєте поруч із кимось, йому або вам захочеться подивитися на свій телефон — і це цілком нормально. Щонайменше тому, що на телефон ми отримуємо важливі повідомлення або серйозні повідомлення від близьких, які не можна залишити без відповіді. Але це зовсім не означає, що ви й ваш партнер не повинні випускати ґаджет з рук.

Негативні наслідки надмірного використання телефонів

Найбільш шкідливий наслідок — відсутність зорового контакту і негативні емоції, які ми від цього отримуємо. Психологи впевнені, що у більшості випадків ми спілкуємося мовою тіла, а не словами. Коли під час бесіди хтось дивиться на свій телефон, а не вам в очі, ми починаємо відчувати дискомфорт і відсутність зацікавленості в тому, що ми говоримо.

У такому випадку мова тіла партнера прямо вказує на те, що він не слухає вас, через що виникає почуття образи. У результаті це призводить до непорозуміння і відчуття роз’єднаності у стосунках. Ми сваримося, сперечаємося, не розмовляємо одне з одним, лише погіршуючи ситуацію. Але насправді все можна вирішити банальним щирим діалогом.

Що робити в такому випадку?

Перше, що ви можете зробити, це просто сказати про те, що вас турбує. Невіддільною частиною будь-яких гармонійних стосунків є відкрите і щире спілкування. Психологи зауважують: поділіться своїми переживаннями з другою половинкою, щоб ваш партнер розумів, що ви почуваєтеся відкинутим. Інші люди не вміють читати думки, і проблему не можна вирішити, якщо про неї знаєте лише ви. Тільки розмову теж потрібно побудувати правильно, щоб нікого не образити.

Читайте також:  Їжте мандарини з сиром і оливковою олією

Не говоріть про це так, ніби проблема у вашому партнері, обговоріть це як проблему саме у ваших стосунках. Замість звинувачень і фраз у дусі “Я відчуваю дискомфорт, коли ти постійно говориш телефоном”, скажіть, що хвилюєтеся про те, що вас обох відволікають телефони, і це може негативно позначитися на ваших стосунках. Такий початок діалогу швидше призведе до позитивного результату. В іншому випадку ваш партнер просто буде активно відстоювати своє право на телефон.

Що призведе до бажаного результату?

Якщо ви будете будувати діалог правильно, то зможете вигадувати способи, які допоможуть вам використовувати свої телефони набагато рідше, якщо ви разом. Наприклад, ви можете повністю відмовитися від мобільного телефону, коли ви сідаєте за стіл, або відкладати телефон за пів години до сну і присвячувати час одне одному.

Цей маленький крок може стати однією з головних причин змін у ваших стосунках. Ви також можете обговорити це у контексті залежності від телефону. Тому що деколи трапляється так, що вашому партнерові дійсно важко не дивитися на екран телефону кожні дві хвилини. Телефони навмисно розроблені так, щоб відволікати увагу своїми звуками та екраном, що блимає. Ми реагуємо на кожен сигнал смартфона і відразу ж беремо його до рук.

Прагніть робити все одне для одного

Існує безліч досліджень, які присвячені вивченню того, які фактори змушують людей відволікатися на їх телефони. Насправді ми більше залежні, ніж думаємо. Психологи рекомендують спроби скоротити використання телефону перетворити на гру. Укладіть зі своєю другою половинкою договір, де буде чітко зазначено, що ви не будете доторкатися до свого телефону, коли вечеряєте у ресторані, сидите у кінотеатрі й так далі. А той, хто візьме телефон першим, сплатить рахунок. Які б умови ви не вигадали, це може бути відмінним способом вирішити проблему у взаємостосунках. Якщо обидві сторони згодні, то ви забудете про проблему, і ваші стосунки знову стануть такими ж безтурботними.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: