facebook

Як раніше вже не буде: почалася загальна мобілізація по-новому, дуже важливі зміни

В Україні змінили основні засади загальної мобілізації

Пише - джерело.

Упродовж останнього місяця було внесено зміни до Закону про мобілізаційну підготовку та мобілізацію. Ці новації вплинули на низку аспектів, таких як виплати військовослужбовцям, видача повісток, відстрочки та звільнення.

Представник юридичної консультаційної служби благодійної організації “Фонд милосердя та здоров’я” та адвокат Української Гельсінської спілки з прав людини, Олександр Данилов, поділився докладнішою інформацією щодо цих змін на медіаплатформі “Вгору”. Ось деякі з основних аспектів:

Зміни для призовників строкової служби: Закон дозволяє призовникам строкової служби добровільно переходити до військової служби за призовом під час мобілізації. Хоча ці призовники не відправляються на передову, вони також не отримують премії, які надаються за службу в активній бойовій зоні. Переведення до складу мобілізованих або укладення контракту передбачає інші умови оплати. Проте ця можливість доступна тільки за власним бажанням призовників, яких вже відстрочили або які вже відслужили понад 6 місяців під час воєнного стану.

Зміни в оплаті для військовослужбовців: більшість категорій військовослужбовців тепер може очікувати додаткові виплати в розмірі до 30 тисяч гривень. Ті, хто перебувають в активній бойовій зоні або взяли участь в бойових діях, можуть отримувати до 100 тисяч гривень. Строковикам надають близько 6 тисяч гривень, а курсантам — понад 2 тисячі. Важливо зауважити, що інструктори можуть отримувати додаткові виплати від 15 до 30 тисяч гривень в залежності від їх досвіду та посади.

Читайте також:  На Україну насувається ще одна “напасть”: погода влаштує катастрофу

Виплати для поранених та ветеранів: Згідно з новим Законом, бійці, які перебувають на стаціонарному лікуванні через поранення, або ті, хто визнані обмежено придатними або непридатними, можуть очікувати виплату в розмірі 20 тисяч гривень. Ті, хто пережив полон і тортури, отримають допомогу в розмірі 100 тисяч гривень.

Нові правила вручення повісток: тепер типи повісток були чітко визначені, щоб мати уявлення про цілі виклику. Перший тип — для уточнення даних, призначений для перевірки загальної інформації про особу. Другий тип — для проходження військово-лікарської комісії з метою оцінки стану здоров’я та придатності до служби в армії. Третій тип — мобілізаційне розпорядження, видається лише тим особам, які визнані придатними до військової служби.

Зміни умов призову для студентів: тепер студенти, які отримують другу, третю або непрофільну освіту, можуть бути мобілізовані, не маючи права на відстрочку.

Зміни щодо умов звільнення зі служби: військовослужбовці, які були визнані непридатними до служби під час воєнного стану, можуть бути звільнені в запас.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: