facebook

Як оформити компенсацію за догляд за літньою людиною 2023 року

Хто може оформити компенсацію за послуги непрофесійного догляду за людиною похилого віку, які документи потрібні, який розмір компенсації.

Пише - джерело.

Згідно з постановою Кабінету міністрів «Деякі питання призначення та виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі» № 859 від 23 вересня 2020 року, особи, які доглядають за родичами похилого віку, можуть отримувати щомісячні виплати.

Хто може оформити догляд за особою з інвалідністю чи особою похилого віку
У травні 2022 року були внесені зміни до цієї постанови. Тепер щоб отримувати компенсацію, людина, яка надає послуги по догляду на непрофесійній основі, повинна відповідати двом основним критеріям:

Повинна бути родичем того, хто потребує догляду.
Повинна проживати з особою, якій потрібен догляд, на одній житлоплощі, бути пов’язана з нею спільним побутом і мати взаємні права та обов’язки.
Звичайно, проблеми зі здоров’ям повинні бути підтверджені медичними висновками та документами.

Перелік документів, які потрібно надати до органів соціального захисту для оформлення компенсації:
паспорти заявника і того, хто потребує соціальних послуг (подається під час подачі заяви),
ідентифікаційні коди,
заява про згоду надавати соціальні послуги,
заява про згоду їх отримувати,
декларація про доходи та майновий стан (заповнена на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї за попередні 6 місяців),
довідка до акту огляду медико-соціальною експертною комісією (для осіб з інвалідністю),
висновок лікарської комісії медичного закладу про необхідність у догляді за літніми громадянами внаслідок когнітивних порушень (для хворих із таким діагнозом),
висновок лікарської комісії медичного закладу про необхідність у догляді за невиліковно хворими особами, якщо вони через порушення функцій організму не можуть обслуговувати себе і самостійно пересуватися.
Необхідно надати акт огляду МСЕК і довідку до акту.

Читайте також:  Вліплять 30 тисяч грн штрафу: вже з 1 липня будь-який українець може отримати суворе покарання

Який розмір компенсації
Розмір виплати залежить від доходів і визначається індивідуально для кожного одержувача.

Компенсація розраховується як різниця між прожитковим мінімумом на одну особу з розрахунку на місяць, встановленим на 1 січня поточного року (від 1 січня 2023 року – це 2 589 гривень) та середньомісячним сукупним доходом за останні шість місяців особи, яка надає соціальні послуги.

Середньомісячний дохід особи, яка надає соціальні послуги, обчислюється шляхом поділу середньомісячного сукупного доходу її сім’ї на кількість членів сім’ї.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: