Як не варто варити варення: 7 найпоширеніших помилок

Рецепт варення простий і доступний, впевнені багато.

Що може бути складного в варінні ягід з цукром? Однак дуже багато при варінні варення допускають фатальні помилки, через які в банках з ласощами з’являється цвіль, банки здуваються, а сам продукт здобуває гіркуватий присмак.

Головні помилки при приготуванні варення:

Не ті плоди. Багато спокійно відправляють у каструлю ягоди і плоди з легкою гнилизною або побитими бочками. Однак навіть тривале кип’ятіння не здатне прибрати всі бактерії з такого продукту. Для тривалого зберігання підійдуть лише цілі плоди, які повністю достигли. На крайній випадок можна вирізати “некондиційні” ділянки ножем.

Не та вологість. Фрукти і ягоди для варення збираються виключно в суху погоду. В іншому випадку вони занадто насичені вологою і швидко приходять в непридатність і втрачають форму варення в мить ока.

Погане очищення. Те, що ягоди або фрукти зі свого городу не означає, що їх не потрібно самим ретельним чином мити перед приготуванням.

Мало цукру. Класична пропорція — це 1:1 і не варто її змінювати! В іншому випадку ваше варення просто не буде зберігатися.

Читайте також:  Простий спосіб позбутися від комарів

Занадто коротке варіння. Багато хто в гонитві за вітамінами кип’ятять варення тільки 1 раз. Але це марно, адже для “випаровування” вітаміну досить і першого кип’ятіння. Припустимо одноразове кип’ятіння лише для варення з суниці, ожини та малини, та й то в цьому випадку ягоди слід засипати цукром з вечора. Все інше варення кип’ятити 2-3 рази.

Неправильно визначена готовність. Всього є три маркери готовності варення перед закачуванням в банки:

  • всі ягоди рівномірно розосередилися по сиропу і не рвуться на поверхню;
  • якщо крапнути варення на блюдце, то крапелька стане тримати форму;
  • вся пінка “кучкується” в центрі, а не розбрідається по ємності.

Погано промиті банки. Їх слід неодмінно мити за участю соди і в досить гарячій воді. Банки використовуються тільки після повного висихання, а готове варення зберігається при температурі не нижче +10°C.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: