Як на Прикарпатті збирають лавандовий мед (ФОТО)

Коли бджоли носять нектар із лаванди, то її запах витає по всій пасіці, розповідає прикарпатський бджоляр Іван Коцаба. Його пасіка на сто бджолосімей знаходиться у селі Коршів Коломийського району. На ній він збирає лікувальний лавандовий мед, який має зеленуватий відтінок.

“По-перше, моя дружина дуже любить лаванду. Колись, давним-давно, вона була у Криму і там бачила лаванду. І багато років ми думали, що вона у нашій місцевості не росте. І коли почали займатися бджолами, то вичитали, що лавандовий мед дуже корисний, і лаванда є хороший медодай”, – каже пасічник Іван Коцаба.

Саджанці англійської вузьколистої лаванди висадили два роки тому. Зараз у родини є близько 4,5 тисяч кущів на 20-ти сотих землі. Щороку площу насаджень збільшують, пише Західний кур’єр з посиланням на Суспільне.

“Взагалі цвіте від двох до трьох тижнів, але як проходить стрижка, тоді вона восени, десь у серпні, починає ще раз цвісти, набагато менше, напевно, на 50% але ще цвіте до самих морозів”, – розповідає дружина Івана, пасічниця Анна Коцаба.

Читайте також:  На Прикарпатті на вихідних прогнозують сніг

Лаванда – багаторічна рослина, яка росте до 15-ти років. У перші два роки вона найбільше потребує догляду, а з третього починає цвісти на повну силу.

“Ми не зможемо взяти у нашій місцевості абсолютно стовідсотковий лавандовий мед. Він буде міксом з іншими квітами, бо і лаванда цвіте, і липа цвіте. Бджоли на різні квіти сідають, збираючи мед, але нотки лаванди точно будуть присутні”, – каже бджоляр Іван Коцаба.

Лаванда – антисептичний і заспокійливий засіб. Мед із неї корисно вживати для посилення імунітету, особливо людям, які мають астму чи інші хвороби органів дихання.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: