facebook

Ядерна зброя в Білорусі: експерт пояснив, у чому полягає зацікавленість Лукашенка

Росія розуміє, що програє війну.

Пише - джерело.

Росія та Білорусь підписали документ про розміщення тактичної ядерної зброї в РБ. Водночас міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що контроль здійснюватиме Росія, як і ухвалюватиме рішення про її застосування.

З якою метою це робиться? Чому саме зараз? Політконсультант Дмитро Васильєв в ексклюзивному інтерв’ю ТСН.ua розповів.

За його словами, підписання документу про розміщення тактичної ядерної зброї в РБ свідчить про те, що Росія розуміє, що програє війну. І ядерна зброя та ядерна риторика — її єдиний аргумент, який вона хоче використати для стримування українського наступу та запобігання наданню Україні західного озброєння, зокрема винищувачів.

“Все менше і менше аргументів у Російської Федерації. Вона розуміє, що програє цю війну. Ядерна риторика і зброя — це зброя стримування. ВідповідноЮ вони хочуть стримувати наступ ЗСУ, хочуть стримувати розвал Росії, і цим викликане саме таке підписання”, — зазначив Дмитро Васильєв.

Експерт також пояснив, чому в цьому може бути зацікавлений самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко.

“9 травня Лукашенко був хворий. На мій погляд, він грав хворого. Це якраз підтверджується тим фактом, що потім він зі своїми урядовцями за одним столом, коли вони піднімалися і слухали його стоячи, вказував на те, що їм доведеться його дуже довго терпіти. Тому я думаю, що він грав, але отримав час для того, щоб Путін не зробив якийсь крок в його напрямку. Тому що Лукашенко розуміє, що він у коаліції з Путіним, і якщо Росія програє, то програє і він. Для нього це також можливість зробити якийсь стримувальний фактор. На території Білорусі тепер буде ядерна зброя, тепер це ядерна держава. І Білорусь у жодному разі не має бути окупована якимись західними режимами, як Лукашенко буде про це говорити. Тому для нього це вигідно, але для Росії це ще більш вигідно, тому що це єдиний аргумент, який у них залишається для того, щоб стримувати наступ”, — зазначив Дмитро Васильєв.

Читайте також:  Зеленський: Росія планує тривалу атаку “Шахедами”

Водночас експерт поставив запитання до росіян.

“Як вони збираються стримувати ядерною зброєю, якщо під час спеціального рейду легіону “Свободная Россия” і того російського батальйону, який наступав на Бєлгородську область, вони в терміновому порядку перевезли все те озброєння, яке вони називають ядерним, на територію Бєлгородщини?.. Тому що там є певний склад, і вони його в терміновому порядку евакуювали в інше місце. Відповідно, якщо вони навіть на Бєлгородщині злякалися і почали евакуйовувати склад, то що тоді буде в Білорусі. А ми розуміємо, що білоруси також воюють тут, в Україні, за Україну і за майбутнє Білорусі. Тому рейд росіян на територію Бєлгородщини”, — наголосив Дмитро Васильєв.

Із посиланням на інформацію фахівців, такі рейди можливі не тільки на територію Бєлгородської області, вони можливі й на інші області Росії, щоб створювати цей пояс безпеки для України.

“Ми не виключаємо, що батальйон Калиновського, білоруси також підуть на Білорусь. Білорусам також доведеться евакуйовувати цей склад. Тому це запитання до них — яку риторику вони намагаються тут представити і чи у них серйозні наміри, чи це просто намагання залякати Захід, щоб він був більш стриманим у передаванні важкого озброєння, а тим паче літаків Україні. Я думаю, що це єдина можлива мета як Путіна, так і Лукашенка, щоб Білорусь слідом за Росією не впала”, — зазначив Дмитро Васильєв.

Популярні дописи:

Поділіться інформацією з іншими ↓↓↓


Читайте також: